basen strzemyk

i

Autor: Facebook / Maciej Glamowski Prezydent Grudziądza Wizualizacja basenu

Co z pływalnią?

Kolejna kasa z rządu dla Grudziądza. To szansa na nowy basen!

2023-10-09 8:51

Kolejna dotacja z rządu dla Grudziądza. Tym razem w ramach „Polskiego Ładu” do naszego miasta trafi 30 milionów złotych. Na co zostaną przeznaczone? Odpowiadamy na eska.pl.

Grudziądz uzyskał z rządu kolejną - wysoką - dotację. Tym razem to 30 milionów złotych. Pieniądze przeznaczone zostaną na budowę basenu "Delfinek" przy szkole na Strzemięcinie.

O planach powstania w Grudziądzu nowej pływalni mówi się już od dłuższego czasu. Pojawiły się jednak trudności. To rosnące koszty. Obecnie budowę basenu szacuje się na ok. 30-35 milionów złotych, a miasto na ten cel zapisało nieco ponad 10.

Z rządowego programu Polski Ład, Grudziądz otrzyma 30 mln zł na budowę basenu na Strzemięcinie, basenu "Delfinek" - przekazał Krzysztof Szczucki, prezes Rządowego Centrum Legislacji

Wcześniej przyznano także środki na przebudowę dróg na osiedlu Mniszek i Rządz oraz na remont zabytkowej wilii Victoriusa, w której w przyszłości swoją siedzibę ma mieć Liceum Plastyczne.

Na razie nie wiadomo - kiedy rozpisany zostanie nowy przetarg na budowę pływalni.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Dantejskie sceny na PKP w Warszawie. Pasażerowie nie mieszczą się na peronie