kontrola drogowa

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Kontrola drogowa

Drogówka

Nie chciał mandatu, więc nie zatrzymał się do kontroli. Obywatela Czech zatrzymali policjanci z Grudziądza

2023-07-21 12:42

Policjanci z grudziądzkiej „drogówki” zatrzymali 60-letniego obywatela Czech, który popełnił wykroczenie drogowe. Chcąc uniknąć odpowiedzialności nie zatrzymał się do kontroli.

Policjanci z Grudziądza kontrolowali prędkość na ulicy Południowej. W trakcie tych czynności ujawnili osobowego peugeota, który poruszał się ze znaczną prędkością.

Pomiar wykazał przekroczenie prędkości o 31 km/h. Policjant podjął próbę zatrzymania pojazdu do kontroli. Kierowca na widok policjanta zignorował go i odjechał w kierunku plaży miejskiej. Mundurowi natychmiast udali się za nim - relacjonuje Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Pojazd wraz z kierowca został zatrzymany dopiero przed jedną z posesji na ulicy Miłej.

Kierowcą okazał się 60-letni obywatel Czech. Oświadczył, że widział policjanta, który chce zatrzymać go do kontroli, ale miał świadomość przekroczenia prędkości i bał się wysokiego mandatu.

Kierowca został zatrzymany i doprowadzony do grudziądzkiej komendy, gdzie będzie oczekiwał na rozprawę sądową. Za niestosowanie się do sygnałów policjanta uprawnionego do kontroli drogowej grozi mu kara aresztu lub grzywny - dodaje policjant.

Ponadto sąd może orzec wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów. Kierowca odpowie również za przekroczenie dozwolonej prędkości. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Drogowcy ustawili znak, który ignorują kierowcy. Policjanci mają mandatowe żniwa