joao augusto olimpia grudziadz

i

Autor: Wigry Suwałki Joao Augusto do Olimpii Grudziądz trafił latem 2019 roku

Napastnik z Brazylii opuszcza Olimpię Grudziądz. Joao Augusto w Wigrach Suwałki!

2021-07-20 17:00

Joao Augusto po dwóch sezonach opuszcza Olimpię Grudziądz. 28-letni napastnik z Brazylii zagra w drugoligowych Wigrach Suwałki.

Joao Augusto do grudziądzkiego zespołu trafił latem 2019 roku. Wówczas Olimpia była po awansie do Fortuna 1 Ligi. Wcześniej 28-letni napastnik występował w barwach III-ligowego Huragana Morąg.

W "Biało-zielonych" barwach Augusto rozegrał łącznie 49 spotkań, w których 14 razy pokonywał bramkarza rywali. Licznik strzelecki Brazylijczyka mógłby być lepszy, gdyby nie kontuzja odniesiona pod koniec sezonu 2019/2020. Uraz wykluczył 28-latka z gry przez pół roku.

ZOBACZ TEŻ - Krzysztof Wicki: Olimpia Grudziądz to bardzo profesjonalny klub [WYWIAD]

Po zakończeniu ostatniego sezonu (Olimpia spadła do trzeciej ligi) jasnym stał się fakt, że Joao Augusto będzie jednym z wielu zawodników, którzy opuszczą klub z Piłsudskiego 14. Brazylijczyk testowany był w Puszczy Niepołomice i Wigrach Suwałki. Ostatecznie zdecydował się na drugi wariant.

Obecnie działacze Olimpii Grudziądz aktywnie poszukują nowego napastnika. W kadrze są póki co dwaj młodzi snajperzy z Akademii Piłkarskiej: Szymon Doba i Jakub Nawrocki. Największe szanse na grę zdaje się mieć ten drugi, który już w zeszłym sezonie w kilku meczach na szczeblu centralnym pokazał się z niezłej strony. Młody zawodnik dwukrotnie trafił do siatki rywali, wykorzystując szansę od ówczesnego trenera "Biało-zielonych", Zbigniewa Smółki.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Raport z anteny 20.07, godz.10