łacznik warynskiego grudziadz 1

i

Autor: Łukasz Piekarski Łącznik na Waryńskiego ma być gotowy w połowie przyszłego roku

Miasto rozpoczyna dwie inwestycje drogowe. Obie potrwają do przyszłego roku

2021-07-20 16:13

W Grudziądzu szykują się kolejne prace drogowe. Oficjalnie rozpoczęto dzisiaj dwie inwestycje – budowę ulicy Południowej oraz łącznika ulic Waryńskiego i Rapackiego.

Za obie inwestycje miasto zapłaci prawie 14 milionów złotych. W przypadku łącznika przy Waryńskiego grudziądzki samorząd uzyskał niespełna 5 milionów dofinansowania.

Łącznik na Waryńskiego

W ramach inwestycji powstanie rondo u zbiegu ulic Rapackiego i Dworcowej oraz droga łącząca skrzyżowanie z ulicą Waryńskiego. W tym miejscu oprócz elementów dróg, chodników i ścieżek rowerowych, zadanie swoim zakresem obejmie budowę oświetlenia ulicznego i odwodnienia oraz przebudowę kolidującego z inwestycją drogową uzbrojenia. Przewiduje się też budowę skrzyżowań z nowo powstałą drogą.

Pracujemy już z wykonawcą nad organizacją ruchu, bo będziemy musieli sobie poradzić z terenem bardziej wrażliwym. Wykonawca lada dzień rozpocznie indywidualne rozmowy z przedsiębiorcami, obok których terenów przebiegać będą prace remontowe – mówiła dyrektor Zarządu Dróg Miejskich Sylwia Łazarczyk.

Przewidywany czas zakończenia tej inwestycji to połowa przyszłego roku.

lacznik warynskiego grudziadz 2

i

Autor: Łukasz Piekarski Zanim jednak robotnicy przejdą do prac drogowych muszą uporać się z roślinnością

Ulica Południowa

W ramach inwestycji powstaną dwa nowe ronda (u zbiegu ulic Południowej z Zaleśną oraz Południowej z Miłoleśną) oraz nowe oświetlenie w technologii led. Wzdłuż całego odcinka pojawi się nowy chodnik wraz ze ścieżką rowerową.

To bardzo ważny etap alternatywnego dojazdu do szpitala, gdzie pozostaje nam wybudowanie łącznicy z ulicą Rydygiera, na którą będziemy zabiegali o środki zewnętrzne. To także istotny odcinek dostępu do terenów rekreacyjnych, ponieważ ta droga będzie budowana wraz z bezpieczną ścieżką rowerową oraz chodnikiem. W kolejnym etapie powstanie też ścieżka rowerowa w kierunku osiedla Rządz. W późniejszym czasie zostanie rozpisany przetarg na przebudowę parkingu i fragmentu dojazdu do ośrodka przy plaży miejskiej – mówił prezydent Grudziądza Maciej Glamowski.

Zakończenie robót zaplanowano na koniec maja 2022 roku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

ESKA XD #027 - TOKIO 2020, KRÓLOWA I KONKWISTADOR, ASFALT Z GUMY