Nadano Sztandar Zakładowi Karnemu nr 1 w Grudziądzu

i

Autor: Radio Eska Grudziądz

Nadano Sztandar Zakładowi Karnemu nr 1 w Grudziądzu

2021-09-02 23:19

Zakład Karny numer 1 w Grudziądzu oficjalnie wszedł w posiadanie sztandaru. Uroczystość miała miejsce na Błoniach Nadwiślańskich w Grudziądzu.

Uroczystość rozpoczęto od złożenia kwiatów pod tablicą pamiątkową przy Zakładzie Karnym nr 1 przy ulicy Wybickiego w Grudziądzu. Następnie, uczestnicy udali się na msze świętą w Bazylice pw Św. Mikołaja. Finał miał miejsce na Błoniach Nadwiślańskich, gdzie w podniosłej atmosferze w towarzystwie zaproszonych gości odebrano sztandar. W wydarzeniu uczestniczyli m.in Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Michał Woś, Posłowie na Sejm RP, Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen. Jacek Kitliński, przedstawiciele władz samorządowych i służb mundurowych, Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski i Wojewoda Kujawsko-Pomorski.

Po oficjalnej części wydarzenia, uczestnicy mieli okazję do zapoznania się z historią więziennictwa oraz specyfiką pracy w Zakładzie Karnym. Na grudziądzkich Błoniach rozstawiono również stoiska, na których m.in przedstawiono ręcznie wykonane prace przez osadzonych, zaprezentowano samochody konwojowe i broń, wykorzystywaną w więziennictwie. Wydarzenie miało charakter promocyjny, chętni do podjęcia pracy w Zakładzie Karnym, mogli uzyskać niezbędne informacje dotyczące rekrutacji.