kajdanki

i

Autor: Pixabay

Na poczcie w Jabłonowie Pomorskim padły strzały. Zamaskowani mężczyźni próbowali dokonać kradzieży

2022-11-08 12:08

Do napadu doszło w placówce pocztowej w Jabłonowie Pomorskim (powiat brodnicki). Dwóch zamaskowanych mężczyzn wtargnęło do budynku, po czym oddali dwa strzały z pistoletu hukowego. Spłoszeni uciekli z miejsca zdarzenia.

Rozbójnicy z poczty uciekli na dworzec kolejowy w Jabłonowie Pomorskim. Ich śladem podążyła policja z Brodnicy.

Policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia ustalili, że sprawcy usiłowania rozboju wsiedli do pociągu, a kiedy pociąg ruszył, wyskoczyli z niego - przekazała Agnieszka Wiesiołek, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Brodnicy. 

Kilka chwil później mundurowi zdołali zatrzymać dwójkę mężczyzn. 24 i 36-latek po nagłym opuszczeniu pociągu dalej przemieszczali się po sąsiednim polu i to właśnie na nim wpadli w ręce policjantów. Okazało się, że obaj to mieszkańcy powiatu grudziądzkiego. Trafili do aresztu w Brodnicy.

Funkcjonariusze zabezpieczyli przedmioty, którymi sprawcy posłużyli się przy dokonaniu przestępstwa - dodaje policjantka.

Za usiłowanie rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu, grozi im kara nie mniej niż 3 lata pozbawienia wolności.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Szaleńczy pościg i strzały we Wrocławiu