plaza miejska

i

Autor: Pexels Zdjęcie ilustracyjne

Wypoczynek nad wodą

Na miejskie plaże w Grudziądzu wejdziemy z psem. Była interwencja RPO!

2024-06-17 19:13

Zniesiony został zakaz wprowadzania psów na kąpieliska miejskie MORiW w Grudziądzu. Stało się tak po interwencji Rzecznika Praw Obywatelskich.

Rzecznika Praw Obywatelskich o istniejącym zakazie poinformował jeden z mieszkańców Grudziądza. Rzecznik w korespondencji do Dyrektora MORiW nie uznał zasadności istnienia takich zakazów i stwierdził, że zapisy w regulaminie są sprzeczne z normami konstytucyjnymi.

Przedstawiciel urzędu Rzecznika Praw Obywatelskich nie uznał także argumentów stojących za wprowadzeniem takich zakazów, takich jak troska o bezpieczeństwo osób na plażach oraz obawa o czystość i higienę piasku – czytamy w nadesłanym przez MORiW komunikacie.

W związku z tym zapisy zostały usunięte z regulaminów, a na plażach miejskich w Rudniku i Tarpnie wyznaczone i oznakowane zostaną miejsca przeznaczone do kąpieli psów.

Czworonogi na plażach mogą przebywać, ale pod pewnymi warunkami. To m.in.:

  • - właściciel ma obowiązek trzymania psa na smyczy i pod kontrolą
  • - właściciel ma obowiązek sprzątania po pupilach

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Pieszy uderzył auto głową