rynek grudziadz

i

Autor: Nadesłane/Urząd Miejski w Grudziądzu Na grudziądzkiej starówce stanęła już choinka

Na grudziądzkiej starówce czekają nas zmiany w ruchu. Wszystko przez Jarmark Św. Mikołaja

2021-11-30 22:03

W obrębie grudziądzkiej starówki czekają nas pewne zmiany w organizacji ruchu. Powodem jest rozpoczynający się już w najbliższy piątek (3 grudnia) Jarmark Św. Mikołaja.

Miasto – ze względu na instalowane ozdoby bożonarodzeniowe – nabiera świątecznego charakteru. W związku z rozpoczynającym się wkrótce Jarmarkiem św. Mikołaja będą też zmiany w organizacji ruchu.

Zmiany w ruchu

Pierwsza zmiana dotyczy ulicy Starorynkowej. Od 30 listopada przywrócony został na niej ruch. W związku z tym zlikwidowana zostaje możliwość wjazdu pojazdów w ulicę Mickiewicza z kierunku ulicy Małogroblowej.

ZOBACZ TEŻ - Kamery monitoringu nagrały jak kradnie telefon w centrum Grudziądza

Z kolei w związku z organizacją Jarmarku św. Mikołaja zmiany w organizacji ruchu zajdą w obrębie Rynku Głównego. Z ruchu pojazdów wyłączona zostanie możliwość przejazdu przez Rynek w kierunku ulicy Pańskiej, a ruch przekierowany zostanie w ulicę Kościelną, Tkacką oraz Starą w kierunku Rybnego Rynku.

Rynek na święta

Zmiany na grudziądzkiej starówce, a szczególnie na Rynku Głównym zachodzą nie tylko w organizacji ruchu. Trwają prace związane z dekorowaniem miasta na zbliżający się czas świąteczny. Na płycie Rynku stanęła choinka, w kolejnych dniach instalowane będą stoiska handlowe. Sukcesywnie instalowane są również różnego rodzaju ozdoby świąteczne. Odpalenie świątecznych iluminacji planowane jest na piątek, 3 grudnia, na godzinę 16.00. Wtedy też oficjalnie rozpocznie się tegoroczna edycja Jarmarku Św. Mikołaja. Potrwa ona aż do poniedziałku (6 grudnia).

Tramwaj z opóźnieniem

Pierwotnie grudziądzki ratusz informował o przywróceniu tramwaju 1 grudnia. Ostatecznie jednak, pierwszy kurs odbędzie się dwa dni później. Powodem jest bezpieczeństwo.

Drobne opóźnienie podyktowane jest kwestią bezpieczeństwa oraz koniecznością przeprowadzenia dokładnych analiz i jazd testowych. Te trwać będą przez kolejne dwa dni i jeśli wszystko będzie odpowiednio zabezpieczone - czytamy w komunikacie Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.

Przypomnijmy, że uruchomiona zostanie ponownie zastępcza linia tramwajowa nr 1, która kursować będzie z Dworca Kolejowego do pętli w Tarpnie.

Sonda
Czy podobają ci się schody do Muzeum Handlu Wiślanego w Grudziądzu?
W formie 24 - Jak dbać o serce

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl