dworzec kolejowy

i

Autor: Radio Eska Tak wygląda obecnie dworzec kolejowy w Grudziądzu

Nadchodzi zmiana

Na dworcu kolejowym w Grudziądzu dojdzie do zmian? Wykonawca podpisał umowę na remont

2023-08-09 11:35

Dworzec kolejowy w Grudziądzu ma szanse stać się wizytówką miasta. Wybrany przez PKP wykonawca, czyli firma Budimex z Warszawy podpisał umowę na rozpoczęcie prac remontowych. O zakresie prac i wizualizacjach wielokrotnie pisaliśmy na eska.pl.

Firma Budimex wymieni fasadę zewnętrzną z konstrukcją oraz stolarką. Budynek będzie docieplony od zewnątrz oraz naprawiony zostanie dach. Zostaną na nim zamontowane panele fotowoltaiczne. Wartość kontraktu to 59,9 mln zł. Prace mają potrwać 20 miesięcy.

Co na czas remontu będą mieli do dyspozycji mieszkańcy Grudziądz? W trakcie prowadzonych prac powstanie dworzec tymczasowy.

Ponadto wybrany wykonawca wyremontuje i przebuduje wnętrze z zachowaniem i odtworzeniem elementów historycznych. Wewnątrz będzie podwieszany sufit z płyt laminowanych HPL (wcześniej były to płyty pilśniowe). Renowacji zostanie poddana także metaloplastyka oraz – po uprzednim oczyszczeniu – kamienne okładziny.

W zmodernizowanym obiekcie dostępna będzie winda oraz pochylnie. Do dyspozycji dla pasażerów zostaną oddane garaże oraz lokale usługowe. Na parterze znajdować się będą m.in.: hol, poczekalnia, kasy, ogólnodostępne toalety, posterunek SOK oraz lokale handlowe.

Czekacie już na nowy dworzec?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Nie ma wyroku ws. Ernesta K. który zabił dwóch kolegów prowadząc BMW po pijanemu