Muzeum warsztaty

i

Autor: Łukasz Piekarski Muzeum stacjonarnie działa już od 2 lutego

Muzeum przygotowuje stacjonarne warsztaty dla całych rodzin! [AUDIO]

2021-02-11 15:26

Od początku lutego Muzeum ponownie przyjmuje gości w swoich murach. W pierwszych dniach lutego do dyspozycji grudziądzan były wystawy stałe i czasowe. Teraz przygotowywane są stacjonarne warsztaty dla całych rodzin.

Rodzinne zajęcia w muzealnych murach rozpoczną się już w najbliższy weekend i potrwają do końca miesiąca.

Spotkania planujemy w kolejne soboty lutego. Dodatkowo odbędą się one także w piątek 19 lutego - informuje Marta Bolek-Maszewska z grudziądzkiego Muzeum.

ZOBACZ TEŻ - "Siła w rodzicach" to warsztaty, na których mamy otwierają swoje serca [AUDIO, ZDJĘCIA]

Zapisy na warsztaty prowadzi Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Grudziądzu pod nr telefonu - tel. 56 46 590 63 w.18. Najbliższe zajęcia już 13 lutego pod nazwą - Kreatywny Kącik Walentynkowy.

Muzeum z dofinansowaniem od ZAIKSU

Grudziądzkie muzeum otrzymało dofinansowanie z Funduszu Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Placówka dzięki wsparciu zorganizuje wydarzenie pt. „60/60 – jubileusz Galerii Współczesnego Malarstwa Pomorskiego”. Projekt zakłada realizację kilku zadań związanych z rocznicą powstania Galerii.

Zakładamy m.in. organizację okolicznościowego koncertu. Nawiązując do okresu, w którym powstała Galeria, proponujemy recital, podczas którego usłyszymy utworów wykonawców obecnych na estradzie w latach 50. i 60. XX w - dodaje przedstawicielka muzeum.

Dzięki wsparciu mieszkańcy naszego miasta będą mieli okazję poznać historię powstania muzealnej galerii.

Kolejnym elementem zadania będzie udostępnienie wystawy czasowej, przybliżającej kulisy powstania Galerii oraz ekspozycja ciekawego zbioru prac o tematyce muzycznej. Zarówno dzięki zmysłowi wzroku, jak i słuchu, przeniesiemy się w czasie do minionych lat 60. XX w - kończy Marta Bolek-Maszewska.

Mówi Marta Bolek-Maszewska z grudziądzkiego muzeum. Posłuchaj:

Obchody jubileuszu odbędą się w pierwszej połowie maja bieżącego roku.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Nauka jazdy na rolkach w domu | ESKA XD - Fit vlog #16