flis grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Muzeum Handlu Wiślanego "Flis" w Grudziądzu zostało otwarte niedawno

Muzeum Handlu Wiślanego "FLIS" w Grudziądzu z ogólnopolską nominacją!

2022-12-30 12:19

Muzeum Handlu Wiślanego FLIS z prestiżową nominację. Działająca od niedawna w Grudziądzu atrakcja turystyczna została tym razem doceniona na arenie ogólnopolskiej. To tegoroczna edycja konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”.

10 września 2022 roku Muzeum Handlu Wiślanego FLIS zostało oficjalnie otwarte dla zwiedzających. Instytucja oferuje liczne ekspozycje, związane między innymi z handlem wiślanym i przebiegającym przez Grudziądz szlakiem wiślanym.

Muzeum FLIS otrzymało Nominację do Finału Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”.

Nasza instytucja doceniana jest już na szczeblu krajowym. To ogromne wyróżnienie – powiedział prezydent Grudziądza Maciej Glamowski.

To drugie wyróżnienia dla muzeum FLIS. Wcześniej instytucję docenił również marszałek województwa.

Celem konkursu "Odkrywca 2022" jest nagrodzenie osób, instytucji, stowarzyszeń, samorządów, przedsiębiorców z branży turystycznej i innych przyczyniających się za wkład w budowanie wizerunku marki turystycznej województwa w kraju i za granicą oraz rozwoju turystyki i gospodarki turystycznej w regionie - przekazuje Karol Piernicki, rzecznik ratusza.

Muzeum FLIS, jako oddział grudziądzkiego Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi, funkcjonuje w specjalnie wyremontowanych na ten cel Spichlerzach 33-35. Prace związane z dostosowaniem Spichlerzy 33-35 do pełnienia funkcji na rzecz kultury kosztowały 10.628.919,08 złotych, w tym dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniosło 9.034.581,21 złotych.

Muzeum Handlu Wiślanego FLIS można zwiedzać od wtorku do niedzieli w godzinach 10:00 – 16:00.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

ZAROBKI YOUTUBERÓW, DIETA ZA 70 ZŁ, ROBIN SCHULZ vs SOUTHSTAR, ŁADOWANIE ELEKTRYKÓW | ESKA XD #065