muzeum w sieci

i

Autor: Radio ESKA W internecie dojdzie m,in, do promocji kolejnu tomu "Rocznika Grudziądzkiego"

Muzeum grudniowe wydarzenia przenosi do sieci [AUDIO]

2020-11-26 14:50

To będzie inny grudzień w grudziądzkim muzeum niż zwykle. Nie będzie tradycyjnych spotkań w muzealnych salach, które często wprowadzały w świąteczny okres. Pracownicy muzeum pomimo obostrzeń nie rezygnują jednak z bożonarodzeniowych warsztatów. Przenoszą je do sieci.

Kosta Projekt - gra komputerowa osadzona w Katowicach

Na muzealnym profilu na Facebook'u odbędą się tegoroczne przedświąteczne warsztaty dla szkół, a także warsztaty rodzinne.

Ponadto - muzealny etnograf, Łukasz Ciemiński - zaprosi do wspólnego odkrywania "okienek" w Muzealnym Kalendarzu Adwentowym.

Muzealny Kalendarz Adwentowy to cykl krótkich gawęd, w których codziennie przedstawiona będzie postać jednego świętego ilustrowaną rzeźbą pochodzącą z zespołu prac wykonanych przez ludowego rzeźbiarza Jerzego Soremskiego z Jastrzębia-Zdroju. Będzie to świetna okazja do poznania niezwykłych anegdot, legend, pieśni o najbardziej popularnych w tradycji ludowej świętych. Nie zabraknie także informacji o przeżywaniu na ziemi chełmińskiej i całym Pomorzu tego szczególnego okresu - Adwentu i Bożego Narodzenia - mówi Marta Bolek-Maszewska z grudziądzkiego Muzeum.

Odkrywanie okienek w kalendarzu rozpocznie się już 29 listopada!

ZOBACZ TEŻ - Kalendarz Grudziądzki 2021 już dostępny

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?

Wśród wydarzeń on-line zaplanowano również promocję kolejnego - XXVIII tomu "Rocznika Grudziądzkiego" oraz podsumowanie projektu "Grudziądz-Rządz (Rondsen).

Mówi Marta Bolek-Maszewska z grudziądzkiego Muzeum. Posłuchaj: