dni twierdzy

i

Autor: Łukasz Piekarski Jedna z bitew odbyła się w pobliżu Bramy Wodnej

Musztra, uzbrojenie, bitwy. Dni Twierdzy Grudziądz 2022 [FOTO, WIDEO]

2022-09-11 13:42

Za nami Dni Twierdzy Grudziądz 2022. Widowisko, które przypomina wydarzenia sprzed ponad 200 lat ponownie przyciągnęło na Błonia Nadwiślańskie spore grupy mieszkańców miasta i okolic.

To była żywa lekcja historii o Grudziądzu! Rekonstruktorzy z całej Polski i nie tylko spotkali się na imprezie, nawiązującej do wydarzeń z 1807 roku, kiedy grudziądzka cytadela znalazła się w ogniu działań wojennych, sprzymierzonych wojsk polsko-francusko-heskich. 

Przed weekend w Grudziądzu odbywały się m.in. bitwa o Bramę Wodną, najbardziej widowiskowa potyczka o Twierdzę Grudziądz, czy też pokaz umundurowania i musztry. Nad Wisłą zlokalizowane zostały wioski.

Dni Twierdzy Grudziądz zorganizowane zostały po raz pierwszy po pandemicznej przerwie. Więcej o samym wydarzeniu i wypowiedzi uczestników w poniedziałkowym magazynie o 21:30.

Tegoroczne Dni Twierdzy Grudziądz odbywały się pod patronatem Radia Eska.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl