Spopielarnia w Grudziądzu 2

i

Autor: Łukasz Piekarski Spopielarnia kosztowała spółkę MPGN 2,3 miliona złotych

MPGN otworzył spopielarnię! To pierwszy taki obiekt w Grudziądzu [ZDJĘCIA, AUDIO]

2021-02-09 22:44

Oficjalnie oddana do użytku została sztandarowa inwestycja MPGN-u, czyli spopielarnia ciał. Powstała ona przy cmentarzu na Kobylance. Spółka za dobudowanie pomieszczeń i zakup nowoczesnego pieca do kremacji zapłaciła 2,3 miliona złotych.

MPGN uruchomił na cmentarzu w Kobylance pierwszą w Grudziądzu spopielarnie ciał. Inwestycja, która kosztowała przeszło 2 miliony złotych prowadzona była od 2019 roku. W budynku znajduje się sala audiowizualna dla rodzin oraz piec.

Jedna z największych inwestycji w Grudziądzu rozpoczęła swoją działalność. Spopielarnia za sprawą inwestycji realizowanej przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami. Spółka od kilku lat przygotowywała się do rozpoczęcia tej inwestycji - mówi Jagoda Szczerbowska z biura zarządu spółki.

ZOBACZ TEŻ - MPGN informuje o podwyżkach na cmentarzu. Nie będą one jednak aż tak wielkie! [AUDIO]

W budynku prócz miejsca do kremacji znajduje się także sala audiowizualna dla rodziny zmarłego. Największym wydatkiem przy tej inwestycji był piec, który kosztował ok. miliona złotych. W przyszłości spółka będzie chciała zakupić drugi.

Jest miejsce na drugi piec. Spółka w przyszłości planuje jego zakup - potwierdza nasza rozmówczyni.

O spopielarni opowiada Jagoda Szczerbowska z MPGN. Posłuchaj:

Nowoczesny piec dla bezpieczeństwa środowiska

Piec, który został zamontowany w grudziądzkiej spopielarni jest jednym z najnowocześniejszych w kraju. Kosztował blisko milion złotych Jego obsługa jest bardzo prosta.

Każdy kto ma smartfona poradziłby sobie z obsługą pieca. To najnowocześniejszy model. Jest zupełnie bezpieczny dla środowiska, trujące spaliny nie przedostaną się do powietrza - opowiada Marcin Kościk, pracownik spółki odpowiedzialny za spopielarnię.

O działaniu nowego pieca w spopielarni opowiada Marcin Kościk, pracownik MPGN. Posłuchaj:

Spopielarnia już działa. Dotychczas z tej opcji pochówki skorzystały dwie rodziny. Koszt usługi wyceniony jest na 700 zł.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Testujemy pączki za 11 zł od Magdy Gessler. "Orgazm w ustach"