mpgn osiedle centralne

i

Autor: Łukasz Piekarski W ramach koncepcji MPGN powstać ma 145 mieszkań

MPGN nie porzuca planów wybudowania osiedla centralnego [AUDIO]

2021-03-09 10:30

MPGN nie rezygnuje z budowy osiedla centralnego. Te powstać ma na niezagospodarowanym terenie między ul. Focha a ul. Toruńską. Nie wiadomo jednak, kiedy ruszą pierwsze prace.

Aby ruszyła budowa osiedla centralnego spełnionych musi zostać kilka warunków. Jak się okazuje - nie są one w pełni uzależnione od samej spółki.

Obecnie prowadzimy rozmowy z grudziądzkim OPECEM na temat poprowadzenia tam sieci ciepłowniczej. Budowa osiedla w głównej mierze uzależniona jest także od powstania drogi pomiędzy ulicami Marcinkowskiego i Kwiatowej - mówi Jagoda Szczerbowska z biura zarządu spółki MPGN. 

ZOBACZ TEŻ - MPGN ma problem z pustostanami w centrum miasta. Dewastują je bezdomni [AUDIO, ZDJĘCIA]

Ponadto do uregulowania pozostaje jeszcze stan prawny działek, na których wybudowane mają zostać nowe budynki mieszkalne.

Część terenu należąca do spółki musi zostać wywłaszczona. Natomiast grunty miejskie zostaną przekazane aportem do MPGN-u - dodaje pracowników spółki.

O planach na osiedle centralne w Grudziądzu mówi Jagoda Szczerbowska z MPGN. Posłuchaj:

Nie wiadomo jednak kiedy dojdzie rozpoczęcia prac. Przypomnijmy, wstępna koncepcja zakładała powstanie 5 budynków, a w nich łącznie około 145 mieszkań. W planie przewidziano również tyle samo miejsc parkingowych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Gwiazdy, które siedziały w więzieniu | ESKA XD #17