mpgn spopielarnia

i

Autor: Nadesłane Podwyżki wynikają m.in. z wprowadzeniem do cennika usług związanych z utworzoną spopielarnią

MPGN informuje o podwyżkach na cmentarzu. Nie będą one jednak aż tak wielkie! [AUDIO]

2021-01-28 8:24

MPGN potwierdza podwyżki na cmentarzu komunalnym. Nie będą one jednak aż tak duże jak jeszcze w zeszłym tygodniu przedstawiano w opinii publicznej.

W ubiegłym tygodniu w opinii publicznej pojawiły się informacja o drakońskich podwyżkach w spółce miejskiej. Okazuje się, że nie będą one tak wysokie.

W związku z pojawiającymi się nierzetelnymi informacjami na temat obowiązującego cennika na Cmentarzu Komunalnym w Kobylance pragniemy je zdementować. Jednocześnie wyjaśniamy, iż Spółka po 5 latach wprowadziła minimalną regulację cen na prowadzone usługi - czytamy w komunikacie spółki MPGN.

Wyższe ceny wynikają m.in. ze wzrostu płacy minimalnej, czy wprowadzenia do cennika nowych usług, związanych ze spopielarnią.

Są to bardzo nieznaczne podwyżki. Na przykład opłata za udostępnienie miejsca grzebalnego w grobie pojedynczym kosztowała wcześniej 756 zł, a teraz kosztuje 800 zł. Podobnie podnieśliśmy cenę w przypadku grobów rodzinnych. Tutaj dotąd trzeba było zapłacić 1458 zł, a po podwyżce jest 1500 zł - tłumaczy Jagoda Szczerbowska, z biura zarządu spółki MPGN.

ZOBACZ TEŻ - Strażnicy Miejscy w Grudziądzu wracają do szkół. Prowadzą zajęcia profilaktyczne również online

Mówi Jagoda Szczerbowska, pracownik biura zarządu spółki MPGN. Posłuchaj:

Miejska spopielarnia na cmentarzu w Kobylance swoją działalność zacznie w lutym. W budynku znajdują się pomieszczenia sanitarne oraz specjalna sala audiowizualna.

Budowa spopielarni została zakończona w terminie. Obecnie czekamy na ostatnie pozwolenia i myślę, że na początku lutego otworzymy już obiekt dla mieszkańców - dodaje pracownik spółki.

Budowa spopielarni kosztowała 2,3 miliona złotych.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sousa już w Polsce. Będziesz w szoku, co ze sobą zabrał