grudziądz

i

Autor: Damian Pieczonka Miesiąc od uruchomienia komunikacji gminnej nie ma porozumienia

Czy Grudziądz zwiększy ilość przystanków dla Gminy Grudziądz? Oświadczenie radnych PiS [AUDIO]

2021-01-27 11:48

Przywrócenia przystanków dla gminnej komunikacji chce część radnych Grudziądza. Radni PiS wydali oświadczenie, w którym apelują o wycofanie postanowień zawartych w podjętej pod koniec zeszłego roku tzw. uchwały przystankowej.

ESKA XD #014

Przywrócenia przystanków dla gminnej komunikacji chce część radnych Grudziądza. Radni PiS wydali oświadczenie, w którym apelują o wycofanie postanowień zawartych w podjętej pod koniec zeszłego roku tzw. uchwały przystankowe. Decyzją Rady Miejskiej Grudziądza zmniejszona została liczba przystanków ze 101 do 21. Od blisko miesiąca przewoźnik gminny zatrzymuje się tylko na jednym, prywatnym.

Zobacz też: Kosmiczny koncert Voices Of The Cosmos w Grudziądzu. Transmisja online prosto z Planetarium

Podróż do miasta utrudniona

Podjęta uchwała ograniczająca ilość przystanków negatywnie wpłynęła na pasażerów podróżujących z Gminy Grudziądz. Są to osoby pracujące w mieście, uczące się w tutejszych szkołach średnich ale także przyjeżdżają na zakupy czy do szpitala. Także mieszkańcy Grudziądza dojeżdżają do zakładów pracy na terenie Gminy.

To mściwe i prostackie. Zrobiliśmy im nieprzyjemność i katorgę -mówi Marek Czepek, radny PiS.

Oświadczenie wygłoszono na początku obrad sesji Rady Miejskiej. Zgodnie ze statutem, nad oświadczeniami radni nie dyskutują.

Radny Marek Czepek o uchwale przystankowym