konsultacje smieci grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Mieszkańcy swoje uwagi mogą zgłaszać telefonicznie lub drogą mailową

Mniejsze opłaty czy więcej inwestycji? Mieszkańcy mogą zabrać głos w sprawie obniżki za śmieci

2021-11-26 14:25

Mniejsze opłaty za śmieci czy więcej inwestycji? To pytanie do mieszkańców Grudziądza kierują radni Koalicji Obywatelskiej. O odpowiedź proszą w trakcie zaproponowanych przez siebie konsultacjach społecznych, które potrwają do 2 grudnia.

Grudziądzanie mogą wypowiedzieć się w sprawie opłaty za wywóz śmieci. Do konsultacji społecznych w tym temacie zapraszają radni Koalicji Obywatelskiej. Odpowiedzi drogą telefoniczną lub mailową można nadsyłać do 2 grudnia.

Chcemy aby mieszkańcy wypowiedzieli się w tym temacie. Czy chcemy płacić mniej za śmieci, i wtedy nie będziemy realizowali niektórych inwestycji. Czy zostawiamy opłatę na obecnym poziomie - mówi radny Paweł Napolski.

ZOBACZ TEŻ - Strażacy z Grudziądza rozdają czujki tlenku węgla. Sprawdź jakie trzeba spełnić warunki

Zebrane wnioski radni zamierzają przedstawić na posiedzeniach komisji budżetu. Pierwsze z nich zaplanowano już na 3 grudnia.

Czekamy na państwa sygnały pod numerem telefonu 566335442 lub drogą mailową konsultacje.grudziadz@wp.pl - dodaje radny Napolski.

Radni pod telefonem będą czekali od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10:00 - 15:00. Skrzynka mailowa obsługiwana będzie całodobowo.

W projekcie budżetu na przyszły rok są już zapisane środki na zbilansowanie systemu gospodarki odpadami. W miejskiej kasie zabezpieczono na ten cel 1,2 miliona złotych.

Są to pieniądze, które skarbnik już znalazł. Dzięki nim w przyszłym roku unikniemy kolejnych podwyżek - mówi radny Tomasz Smolarek.

Dopłaty do wywozu śmieci przez samorządy możliwe są po nowelizacji ustawy, która - według radnych Koalicji Obywatelskiej - zmusiła ich do podjęcia w marcu uchwały o wysokiej podwyżce dla mieszkańców.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Nie chcemy sortowni śmieci pod domem