ratusz rada

i

Autor: Łukasz Piekarski To będzie V kadencja Młodzieżowej Rady Miasta

Młodzież z Grudziądza znów będzie przy głosie! Wybory zaplanowano na luty

2023-01-23 1:31

Młodzi z Grudziądza dostaną władze i głos, który mają usłyszeć lokalni politycy i samorządowcy. Ratusz podjął decyzję o reaktywacji Młodzieżowej Rady Miasta. Aktualnie w szkołach trwa nabór kandydatów.

Młodzi znów będą mieli głos. Grudziądzki ratusz podjął decyzję o reaktywacji Młodzieżowej Rady Miasta. Obecnie w lokalnych szkołach trwa nabór kandydatów.

Do 25 stycznia do Miejskiej Komisji Wyborczej okręgowe komisje muszą zgłosić kandydatów na radnych wraz z listami poparcia tych kandydatów. Potrzeba 50 podpisów z danej szkoły. Zgłoszenie musi zawierać imię i nazwisko, nazwę szkoły oraz klasy, do której uczęszcza - mówi Karol Piernicki, rzecznik ratusza w Grudziądzu.

Wybory zaplanowano na 23 lutego. Do tego czasu w szkołach będzie trwała kampania wyborcza kandydatów.

Na oficjalne wyniki poczekamy do 4 marca. Później młodzi radni złożą ślubowanie i rozpoczną swoją kadencję.

Co się stało z poprzednią kadencją Młodzieżowej Rady Miasta w Grudziądzu?

Poprzednia - piąta kadencja - Młodzieżowej Rady Miasta nie cieszyła się już tak sporym zainteresowaniem. Wybrano wówczas radnych z 13 szkół. W tym roku maksymalnie może być ich 22.

Ostatnią kadencję przerwała ostatecznie pandemia koronawirusa i... malejące zaangażowanie wybranych radnych. Czy tym razem będzie inaczej?

Szkoły już prowadzą nabór chętnych do Młodzieżowej Rady Miasta w Grudziądzu:

Zapraszamy także do głosowania w naszej sondzie:

Sonda
Czy Młodzieżowa Rada Miasta jest potrzebna w Grudziądzu?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl