Mateusz Orzechowski

i

Autor: Łukasz Piekarski Mateusz Orzechowski

Wybory 2023

Młoda Lewica w Grudziądzu ma propozycje dla szkół. Chodzi m.in. o bezpłatne posiłki

2023-09-07 10:39

Chcą wyraźnych zmian w szkołach. Młoda Lewica w Grudziądzu przedstawiła cztery postulaty związane z systemem edukacji i oświatą w Polsce. Szczegóły na eska.pl.

Oczekują wyraźnych zmian w polskim systemie oświaty. Przedstawiciele Młodej Lewicy przedstawili w Grudziądzu postulaty związane ze szkołą. Wśród nich znalazł się ten, który dotyczy wynagrodzenia nauczycieli.

To czego potrzebujemy, to w końcu wzrostu realnych płac nauczycieli, nauczycielek oraz pracowników oświaty. Lewica gwarantuje, że już w pierwszym roku podniesiemy płace o 20 procent - mówi Mateusz Orzechowski z Młodej Lewicy w Grudziądzu.

Kolejny postulatem, który został przedstawiony przez młodego polityka Lewicy są bezpłatne posiłki dla wszystkich uczniów.

Uczniowie do szkoły nie mogą chodzić przecież głodni. To jest nasz priorytet. Chcemy zapewnić uczniom  oraz uczennicom ciepły i przede wszystkim pełno wartościowy, bezpłatny posiłek w szkole - dodaje.

W planie są także dodatkowe zajęcia w szkole (chodzi m.in. o rynek pracy i edukację seksualną) oraz koszyczki menstruacyjne na korytarzach. Więcej w poniższym nagraniu z konferencji prasowej:

Młoda Lewica z Grudziądz zaprezentowały postulaty odnośnie szkoły. Posłuchaj:

Przypomnijmy, wybory parlamentarne do sejmu odbędą się 15 października. Wybieracie się na głosowanie?

Sonda
Czy wybierasz się na wybory parlamentarne?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl