Autor: Facebook / MKS Grudziądz (Łukasz Szalkowski) MKS Bodega Grudziądz

Piłka ręczna

MKS Grudziądz z porażką we własnej hali. Zdecydowała druga połowa

2023-11-26 8:59

Szczypiorniści MKS-u Bodega Grudziądz przegrali we własnej hali z UKS Jedynką Morąg 24:29. O drugiej z rzędu porażce podopiecznych grającego trenera Sebastiana Rumniaka zdecydowała w głównej mierze druga połowa.

Sobotnie spotkanie w Grudziądzu od samego początku było bardzo wyrównane. Gdy tylko goście wychodzili na dwubramkowe prowadzenie... to natychmiast szczypiorniści MKS-u doprowadzali do remisu. Ostatecznie na przerwę to zawodnicy z Morąga schodzili przy prowadzeniu 15:14.

Po zmianie stron przyjezdnym udało się dość szybko zbudować kilka bramek przewagi. Grudziądzanom brakowało przede wszystkim skuteczności. Kolejne rzuty albo wybraniał bramkarz Jedynki, albo lądowały na słupkach i poprzeczkach. Sporo prób w ogóle nie trafiło do bramki.

Ostatecznie Jedynka Morąg wygrała w Grudziądzu 29:24. MKS po tej porażce spadł na piąte miejsce w ligowej tabeli. Liderem rozgrywek pozostała Gwardia Koszalin.

Kolejny mecz grudziądzanie rozegrają na wyjeździe. W przyszły weekend z Tytani Wejherowo.

Świętokrzyskie. Trwa zielona rewitalizacja w Rynku oraz przy Alei IX Wieków Kielc