Autor: Pixabay Olimpia Grudziądz spadła na ostatnie miejsce w ligowej tabeli

PIłka Nożna

Kolejna porażka Olimpii Grudziądz. Ostatnie miejsce w tabeli

2023-11-26 8:38

Piłkarze Olimpii Grudziądz z kolejną porażką w sezonie. Podopieczni trenera Mariusza Pawlaka przegrali na wyjeździe z Polonią Bytom 1:2. "Biało-zieloni" po tym spotkaniu spadli na ostatnie miejsce w tabeli ligowej.

Olimpia do wyjazdowego pojedynku z Polonią podchodziła po porażce w Nowym Sączu 0:1. Bytomianie z kolei zremisowali prowadząc dwukrotnie z Kotwicą Kołobrzeg 3:3.

Polonia Bytom - Olimpia Grudziądz 2:1. Jak padały bramki?

17' minuta - dośrodkowanie w pole karne Kamila Kurowskiego strzałem głową wykorzystał Damian Kostkowski.

24' minuta - Polonia Bytom szybko doprowadza do wyrównania. Kacpra Górskiego pokonuje stoper, Adrian Piekarski. Wykorzystał dokładne dogranie Lucjana Zielińskiego.

71' minuta - kolejne dośrodkowanie w pole karne Olimpii. Najpierw w piłkę nie trafił Oskar Sikorski, a później w sytuacji sam na sam z golkiperem "Biało-zieloni" znalazł się Dawid Wolny. Snajper gospodarzy pewnie wykorzystał tę sytuację.

Ostatecznie w Bytomiu górą Polonia 2:1. Ten wynik oznacza, że piłkarze Olimpii spadają na ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Stało się tak po remisie Sandecji Nowy Sącz ze Skrą Częstochowa 2:2 (Sandecja przeskoczyła Olimpię o jedno oczko).

Polonia Bytom: 33. Kamil Hajduk - 16. Patryk Stefański (87, 24. Dominik Budzik), 22. Michał Bedronka, 29. Adrian Piekarski, 25. Dominik Konieczny, 2. Michał Szmigiel - 7. Lucjan Zieliński (81, 6. Daniel Ściślak), 8. Szymon Jopek, 18. Tomasz Gajda, 11. Konrad Andrzejczak (90, 10. Filip Żagiel) - 19. Dawid Wolny (87, 9. Krzysztof Ropski)

Olimpia Grudziądz: 30. Kacper Górski - 14. Konrad Gutowski, 20. Damian Vũ Thành (66, 21. Jan Bonikowski), 6. Oskar Sikorski, 4. Damian Kostkowski, 23. Marcin Warcholak - 11. Aghwan Papikjan (63, 80. Mateusz Sopoćko), 44. Dominik Frelek, 8. Kamil Kurowski, 10. Patryk Winsztal (83, 15. Maciej Pałaszewski) - 88. Kostiantyn Czernij

Przed zespołem trenera Mariusza Pawlaka pozostał jeszcze jeden mecz. Za tydzień w sobotę (2 grudnia) o godzinie 13 Olimpia Grudziądz zmierzy się przed swoimi kibicami z Olimpią Elbląg.