Autor: Facebook / MKS Grudziądz MKS Grudziądz z wygraną na wyjeździe

Piłka ręczna

MKS Grudziądz z kolejną wygraną! Na wyjeździe z KPR Gryfino

2024-02-25 20:27

MKS Bodega Grudziądz z drugą wygraną z rzędu! Zespół grającego trenera, Sebastiana Rumniaka pokonał na wyjeździe KPR Gryfino 32:28!

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Szczypiorniści z Gryfina po kilku minutach prowadzili 3:1, a później 4:2. Od 8' minuty mecz się wyrównał i gra toczyła się bramka za bramkę. Ostatecznie po syrenie, która zakończyła pierwszą połowę MKS prowadził 15:14.

Po zmianie stron grudziądzanie zaczęli podkręcać tempo i budowali swoją przewagę. W 43' minucie prowadzili 23:18.

W końcówce gospodarze zdołali nawet doprowadzić do wyrównania po 27. Grudziądzanie zachowali zimną krew i w ostatnich minutach odzyskali prowadzenie, którego nie oddali już do końca. MKS ostatecznie wygrał w Gryfinie 32:28.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w talii trenera Rumniaka był dzisiaj Michał Chyła - 8 bramek. Po stronie gospodarzy również 8 trafień zaliczył Kacper Jańczyk.

Grudziądzanie po tej wygranej mają na koncie 24 oczka i zajmują 6. miejsce w ligowej tabeli. Kolejny mecz MKS rozegra we własnej hali z Abramczyk Bydgoszcz (niedziela, 3 marca o godzinie 17.