Autor: Facebook / MKS Grudziądz To czwarta wygrana z rzędu

Piłka ręczna

MKS Grudziądz wygrywa w Olsztynie. To czwarte zwycięstwo z rzędu!

2024-03-10 8:33

Czwartą wygraną z rzędu odnieśli szczypiorniści MKS-u Bodega Grudziądz. Zespół grającego trenera, Sebastiana Rumniaka pokonał na wyjeździe Szczypiorniaka Olsztyn 33:21.

Do 10' minuty spotkanie w Olsztynie było bardzo wyrównane. Pojedynek toczył się bramka za bramką (na tablicy wyników było 6:6). Dopiero później grudziądzanie podkręcili tempo i zaczęli budować swoją przewagę. W efekcie do przerwy prowadzili 16:10.

Po zamianie stron MKS dalej kontynuował dobrą passę w ofensywie. Po pięciu minutach drugiej połowy przewaga grudziądzan wzrosła do 10 bramek (20:10).

W kolejnych minutach gra nieco się wyrównała i ponownie przy 10-bramkowej przewadze gości z Grudziądza toczyła się cios za cios. W końcówce meczu znów tempo podkręcili szczypiorniści MKS-u i ostatecznie wygrali 33:21.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w talii trenera Rumniaka był tego dnia Nikodem Rozwadowski, który zanotował aż 10 trafień! Z kolei po stronie gospodarzy z Olszyna najwięcej bramek zaliczył Jakub Ostrówka - 8.

MKS po tej wygranej wciąż zajmuje 6. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 30 oczek. Do czwartej pozycji (Tytanów Wejherowo) traci już jednak dwa punkty.

Kolejny mecz grudziądzanie rozegrają przed własną publicznością. W niedzielę (24 marca) o 19 zmierzą się z Samborem Tczew.