mks grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Piłkarze ręczni MKS-u Grudziądz sezon rozpoczną we wrześniu

MKS Grudziądz przygotowuje się do nowego sezonu. Są pierwsze wzmocnienia!

2021-08-27 16:16

Piłkarze ręczni MKS-u Grudziądz przygotowuje się do nowego sezonu. Tym razem podopieczni trenera Sylwestra Ziółkowskiego zagrają w nowo powstałej Pierwsze Lidze Centralnej.

Szczypiorniści z Grudziądza przygotowania rozpoczęli już na początku sierpnia. Kadra MKS-u powiększyła się o trójkę nowych zawodników.

Nowi zawodnicy MKS-u:
  • Dawid Lemanowicz
  • Dawid Wodziński
  • Maksymilian Chyła

ZOBACZ TEŻ - W Grudziądzu trwa Basket Camp. W planie m.in. trening z Kacpą!

MKS Grudziądz wystąpi na parkietach centralnej ligi dzięki świetnej postawie w poprzednim sezonie. Przypomnijmy, podopieczni trenera Sylwestra Ziółkowskiego zajęli wówczas drugie miejsce w swojej grupie. Teraz o powtórzenie podobnego wyniku będzie zdecydowanie ciężej.

W tych nowych rozgrywkach chcemy się przede wszystkim utrzymać. Najlepiej zająć jak najwyższą pozycję w tabeli i to będzie nasz priorytet. No i oczywiście chcemy dotrwać do końca bez niespodzianek, żeby klub nie musiał wycofać się w trakcie sezonu z rozgrywek - mówi Sylwester Ziółkowski, trener MKS-u.

O wycofaniu z rozgrywek na razie nikt w Grudziądzu nie myśli, chociaż jak zaznacza szkoleniowiec grudziądzkiej drużyny - sytuacja finansowa klubu mogłaby być lepsza.

Myśleliśmy, że po sukcesach naszych seniorów, czy chociażby juniorów podczas sezonu letniego na plaży ta sytuacja znacząco się poprawi. Zawsze biednym wiatr w oczy wieje i nam też wieje. Idzie to bardzo opornie. Nie ma takiego luksusu jak przy innych dyscyplinach sportu. Miasto oczywiście pomaga nam w miarę możliwości, gorzej jest za to ze sponsorami, którzy często tłumaczą się pandemią - dodaje trener Ziółkowski.

Działacze klubu broni jednak nie składają. MKS zamierza powalczyć o sponsorów i przygotował specjalne broszury. Znajdziemy w nich m.in. podsumowanie ubiegłego sezonu, czy też obecny skład seniorów. Nie brakuje również zarysu historycznego klubu oraz potencjalnych pakietów dla przyszłych partnerów.

Musimy się jakoś zareklamować. To tak jak z produktem, jeśli go nie zareklamujemy to nikt go nie zobaczy. Sportowo reklamę zrobiliśmy bardzo dobrą, teraz chcemy to jakoś oprawić w ramkę i dotrzeć do firm - opowiada nasz rozmówca.

Istotnym źródłem klubowej kasy są również kibice. Tych brakowało w zeszłym sezonie. Na początku przyszłego wydaje się, że fani MKS-u w końcu będą mogli zasiąść na trybunach.

Początek nowego sezonu zaplanowano na 18 i 19 września. MKS swój pierwszy mecz rozegra na wyjeździe z KS AZS-AWF Białą Podlaską. Z kolei przed własną publicznością zaprezentuje się tydzień później w starciu z ORLEN Upstream SRS Przemyśl.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

ESKA XD #030 - FAME MMA 11, KOZACKA MIŁOŚĆ, SEKRETY PIŁKARZY