pilka reczna

Autor: Pixabay MKS Grudziądz wznowił ligowe rozgrywki

MKS Grudziądz był bliski wygranej w Kościerzynie. Lider grupy lepszy o dwie bramki

2023-02-09 11:41

Niewiele zabrakło a grudziądzanie wygraliby na wyjeździe z liderem swojej grupy. MKS po wznowieniu rozgrywek zmierzył się w Kościerzynie z miejscowym Sokołem i choć prowadził do przerwy, to ostatecznie przegrał 31:33.

Grudziądzanie w pierwszej połowie rozegrali świetne zawody w hali lidera rozgrywek. MKS na przerwę schodził przy prowadzeniu 18:15.

Po zmianie stron gospodarze - jak na lidera przystało - zdecydowanie podkręcili tempo. Najpierw doprowadzili do remisu, a później wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końcowej syreny.

Ostatecznie Sokół Kościerzyna wygrał z MKS-em Grudziądz we własnej hali 33:31.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w talii Sylwestra Ziółkowskiego okazał się tego dnia Sebastian Rumniak, który rzucił aż 10 bramek. Kolejne sześć trafień dołożył także Paweł Kruszewski.

Grudziądzki zespół po tej porażce z dorobkiem dwóch wygranych zajmuje ósme miejsce w tabeli. Przed MKS-em jeszcze jedno wyjazdowe spotkanie w lutym. 25 zmierzą się na wyjeździe z dziewiątą Spartą Oborniki.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl