biegi

i

Autor: Damian Pieczonka Półmaraton w Grudziądzu

Sport

Mistrzostwa Polski w Półmaratonie w Grudziądzu. Będą utrudnienia w ruchu

2023-09-08 10:42

Po 15 latach przerwy Grudziądz wróci do roli gospodarza Mistrzostw Polski w Półmaratonie. Biegaczy zobaczymy na ulicach całego miasta. Szczegóły na eska.pl.

Trasa biegu powiedzie od starówki po osiedle Rządz, okolice Rudnika i Lotniska. Start i meta na stadionie centralnym.

21 kilometrów, wyśmienita pogoda, choć uważamy, że może być nieco za gorąco. Na liście biegu głównego będzie ok. 450 zawodników oraz dodatkowo 250 dzieci - mówi Marcin Jędrak, dyrektor imprezy. 

Według organizatorów około godz. 12.03 poznamy mistrza Polski, a około godz. 12.10 mistrzynię. Prawie cała trasa będzie wiodła w administracyjnych granicach Grudziądza. To oznacza, że kierowców czekają pewne utrudnienia w ruchu.

trasa biegu

i

Autor: Nadesłane Trasa Półmaratonu w Grudziądzu

Służby będą starały się przepuszczać auta, gdy tylko będzie to możliwe i nie stwarzać będzie zagrożenia dla bezpieczeństwa biegaczy.

Więcej o samych mistrzostwach na nagraniu poniżej:

W Grudziądzu odbędą się Mistrzostwa Polski w Półmaratonie. Posłuchaj:

Zapraszamy do dopingowania na stadionie, a także na trasie. W biurze zawodów można odebrać bezpłatnie tabliczki, na których można napisać imię dopingowanej osoby i stanąć z nimi na trasie - zachęca dodatkowo Marcin Jędrak.

Początek biegowych rywalizacji o godzinie 10.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl