Łukasz Kowarowski

i

Autor: Nadesłane / Przemysław Decker Łukasz Kowarowski

Wybory 2023

Łukasz Kowarowski zapowiada walkę o rozbudowę średnicówki. "To dla mnie priorytet"

2023-09-08 10:30

Jest pomysł na rozkorkowanie Trasy Średnicowej w Grudziądzu. Na jego realizację potrzeba jednak dodatkowych pieniędzy. Pomysł ma kandydat Lewicy do sejmu, Łukasz Kowarowski.

Na rozbudowę I etapu trasy średnicowej w Grudziądzu potrzeba sporych środków finansowych. Walkę o nie po wyborach zapowiada kandydat Lewicy do sejmu, Łukasz Kowarowski.

Moim celem będzie lobbowanie na rzecz dofinansowania Grudziądza na rozbudowę pierwszego odcinka trasy średnicowej. Chodzi tu o wykonanie dodatkowych pasów ruchu i przebudowę skrzyżowań na ronda - mówi Łukasz Kowarowski.

Dołożenie dodatkowej nitki – według kandydata Lewicy – udrożni ruch w tej części Grudziądza.

Dzisiaj ten odcinek w godzinach porannych, a przede wszystkim w godzinach szczytu jest zakorkowany. W godzinach porannych co prawda ten ruch jest jeszcze znośny, to w godzinach szczytu korek ciągnie się aż przez dystans 1,5 km - dodaje kandydat Lewicy.

Łukasz Kowarowski zaapelował także do lokalnych polityków Prawa i Sprawiedliwości o wsparcie Grudziądza przy podziale środków z Polskiego Ładu.

Żeby wzięli się do roboty i pomogli naszemu Grudziądzowi. Mamy obecnie trzeci wniosek, który miasto złożyło na kwotę 150 milionów złotych. Wiemy ze swoich źródeł, że rozstrzygnięcie będzie we wrześniu - informuje obecny przewodniczący Rady Miejskiej Grudziądza.

Przypomnijmy, miasto ubiega się m.in. o remonty kilku dróg na osiedlu Mniszek.​

Więcej o dodatkowych środkach na trasę średnicową i kampanii wyborczej Łukasza Kowarowskiego w poniższym nagraniu:

Łukasz Kowarowski, kandydat Lewicy do sejmu o środkach na rozbudowę średnicówki. Posłuchaj:

Wybory do polskiego parlamentu odbędą się 15 października.

Sonda
Czy wybierasz się na wybory parlamentarne?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl