olimpia unia porazka grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Grający trener Olimpii-Unii Grudziądz, Vasily Lakeev to jeden z najlepszych zawodników obecnego sezonu

Mistrz Polski za mocny na Olimpię-Unię. Grudziądzanie bez punktów

2021-12-11 0:50

Zapowiadali urwanie choćby jednego punktu, a zostali z niczym. Tenisiści stołowi Olimpii-Unii Grudziądz przegrali we własnej hali z aktualnymi mistrzami Polski Dekorglassem Działdowo 1:3.

Grudziądzanie rozpoczęli spotkanie od prowadzenia. Młodego Patryka Lewandowskiego w pierwszym secie pokonał Vasily Lakeev (wygrana 3:1). W drugiej partii goście natychmiast wyrównali. Niepokonany w tym sezonie Jakub Dyjas nie bez kłopotów ograł Marco Gollę 3:0.

W trzeciej odsłonie tego meczu doszło do jednego z ciekawszych pojedynków. Jan Zandecki zmierzył się z Patrykiem Chojnowskim. W dwóch pierwszych rozdaniach zawodnicy podzielili się punktami. W trzeciej i czwartek partii górą był jednak Chojnowski i Dekorglass wyszedł na prowadzenie 2:1.

ZOBACZ TEŻ - Adrian Karankiewicz: Mogliśmy mieć większą przewagę [WYWIAD]

Ozdobą piątkowego pojedynku było stracie dwóch najlepszych indywidualnie zawodników obecnego sezonu. Na przeciw siebie stanęli Jakub Dyjas i Vasily Lakeev. W pierwszej partii do rozstrzygnięcia potrzebna była gra na przewagi. Ostatecznie górą był tenisista gości. W drugiej Dyjas zagrał już zdecydowanie lepiej i ponownie wygrał. Zwycięstwo gości stało się faktem.

Wyniki spotkania:
  • Vasily Lakeev – Patryk Lewandowski 3:0 (11:9, 13:11, 13:11)
  • Marco Golla – Jakub Dyjas 0:3 (14:16, 2:11, 10:12)
  • Jan Zandecki – Patryk Chojnowski 1:3 (12:14, 11:9, 7:11, 6:11)
  • Vasily Lakeev – Jakub Dyjas 0:2 (11:13, 8:11)

Kolejny mecz zawodnicy z Grudziądz rozegrają na wyjeździe. 17 grudnia zmierzą się z Bogorią Grodzisk Mazowiecki. Z kolei 21 grudnia Olimpia-Unia wróci do swojej hali. O godzinie 18 podejmie zespół Sokołów Jarosław.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Super Raport 10.12 (Goście: Jan Maria Jackowski - senator PiS oraz prof. Antoni Dudek - politolog, historyk z UKSW) Sedno Sprawy: Waldemar Kraska