wioslarz grudziadz

i

Autor: Nadesłane Mistrzostwa Polski na ergometrach mogą być jedyną imprezą w sezonie zimowym

Mikołaj Brzozowski z KW Wisły Grudziądz brązowym medalistą MP na ergometrze! [AUDIO]

2021-02-03 15:15

Z jednym medalem z Mistrzostw Polski na ergometrze wrócili wioślarze grudziądzkiej Wisły. Brązowy krążek wywalczył Mikołaj Brzostowski.

Zawodnik do imprezy przygotował się dochodzeniowym obozie. Sporą zasługę w zdobytym medalu mają również zajęcia z trenerem mentalnym.

Ciężko trenowaliśmy przez samymi Mistrzostwami. Mieliśmy treningi dwa razy dziennie, rano i popołudniu. Do tego bardzo przydatne zajęcia z trenerem mentalnym - mówi Mikołaj Brzostowski, brązowy medalista MP na ergometrach.

ZOBACZ TEŻ - MKS Grudziądz wrócił do rozgrywek i wygrał! Awansował na fotel lidera [AUDIO]

Mówi Mikołaj Brzostowski, brązowy medalista MP na ergometrze. Posłuchaj:

W klubie po cichu liczono na przynajmniej jeden medal. Nadzieje dawały zgłaszane do mistrzostw czasy wśród wszystkich zawodników.

Widzieliśmy to po tym, jak analizowaliśmy najlepsze czasy zawodników, którzy zgłaszali się do mistrzostw. Byliśmy blisko pozycji medalowej, tak w czołowej piątce - dodaje Krzysztof Zieliński, trener w KW Wisła Grudziądz.

Mówi Krzysztof Zieliński, trener KW Wisła Grudziądz. Posłuchaj:

Dla wioślarzy z naszego miasta Mistrzostwa Polski na ergometrze mogą być jedyną imprezą w sezonie zimowym. Wciąż nie wiadomo, czy odbędą się zaplanowane na końcówkę lutego Mistrzostwa Województwa.

Wciąż nie wiadomo, czy ze względu na koronawirusa zostaną one odwołane. Na razie mamy w planach treningi, a w marcu pewnie zaczniemy przymierzać się do wyjścia na wodę - dodaje Brzostowski.

Jak wypadli pozostali grudziądzanie?
  • Jakub Predel 6:38,4 VI m w kat ML
  • Julia Klucznik 7:56,5 X m w kat KJM
  • Tymon Kałużny 6:33,4 XI m w kat MJ
  • Maja Zdrojewska 7:46,4 XIV m w kat KJ
  • Weronika Jabłońska 8:15,5 XX m w kat KJM

W klasyfikacji drużynowej KW Wisła Grudziądz zajęła 8 miejsce.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Super Raport 03.02 (Goście: Ryszard Czarnecki - europoseł PiS oraz Krzysztof Kwiatkowski - senator niezależny, były szef NIK)