muzeum grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Muzeum w Grudziądzu zaprasza na wtorkowe, bezpłatne zwiedzanie wszystkich wystaw

Muzeum otwarte na zasadach sanitarnych. Pracownicy uruchomili nowy portal [AUDIO]

2021-02-03 14:10

Grudziądzkie muzeum zgodnie z nowymi zasadami sanitarnymi znów może przyjmować gości. Instytucja może rozpocząć funkcjonowanie w ścisłym rygorze uwzględniającym 1 osobę na 15 m2. Ponadto jego pracownicy uruchomili właśnie nową platformę w sieci - "Grudziądzka Strefa Kultury".

Godziny otwarcia pozostają bez zmian.

  • wtorek - czwartek oraz soboty i niedziele: 10.00 - 16.00
  • piątki: 10.00 - 18.00

Pamiętajmy, wybierając się do muzeum, aby zakrywać usta i nos, zachować dystans oraz dezynfekować dłonie - mówi Marta Bolek-Maszewska z grudziądzkiego Muzeum.

Pracownicy muzeum pracują obecnie nad planem wydarzeń, który pozwoli na stacjonarne uczestnictwo. Tymczasem dla mieszkańców dostępnych jest kilka wystaw.

Mówi Marta Bolek-Maszewska z grudziądzkiego muzeum. Posłuchaj:

ZOBACZ TEŻ - Powstanie Grudziądzka Strefa Kultury. Połączy ludzi, instytucje, organizacje oraz miejsca kultury

Kultura w sieci bez ograniczeń

Muzeum uruchomiło portal „Grudziądzka Strefa Kultury”, który w formie witryny internetowej skupia bazę osób, instytucji i organizacji, mających wpływ na życie kulturalne naszego miasta. W chwili obecnej baza zawiera ponad 60 haseł.

Równocześnie trwają prace związane z opracowywaniem biogramów nieżyjących już osób oraz redagowaniem artykułów dotyczących dawnych organizacji i instytucji, które funkcjonowały w naszym mieście w poprzednich stuleciach. Informator zbudowany został w oparciu o tematyczne hasła, podzielone na cztery kategorie: ludzie, zespoły, miejsca i media - dodaje przedstawicielka Muzeum.

Rozbudowa strefy będzie kontynuowana w kolejnych miesiącach 2021 roku. Docelowo planowane jest stworzenie kilkuset haseł, przybliżających szeroko rozumianą działalność kulturalną w naszym mieście. W tym też celu przygotowano ankietę, która systematycznie rozsyłana do czynnych twórców, pozwoli pozyskać istotne informacje o ich działalności.

O nowym portalu Muzeum opowiada Marta Bolek-Maszewska. Posłuchaj:

Aby wejść na portal wystarczy kliknąć w ten link - GRUDZIĄDZKA STREFA KULTURY

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Roboty nauczyły się tańczyć | ESKA XD - Mobmania #15