parkomat kosciuszki grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski

Mieszkańcy z Kościuszki nie chcą płacić za parking. "To dodatkowy podatek!"

2021-12-15 15:21

Nie chcą płacić za parkowanie pod swoim domem. Mieszkańcy z ulicy Kościuszki w Grudziądzu apelują do radnych i władz miasta o zlikwidowanie stamtąd strefy płatnego parkowania. Parkomaty stanęły tam na początku 2020 roku.

Programu naprawczego już nie ma, a podwyżki i podatki wciąż obowiązują. Na jeden z nich skarżą się mieszkańcy z ulicy Kościuszki w Grudziądzu. Od początku 2020 roku muszą płacić za swoje miejsca parkingowe pod domem.

To jest podatek nałożony na mieszkańców i to na jedną z najuboższych dzielnic. Ulica Kościuszki, Nadgórna, czy Solna to są najuboższe ulice w mieście. I tam zmusiło się mieszkańców do płacenia podatku, tego haraczu w postaci tzw. żółtych karteczek - mówi Roman Sarnowski, mieszkaniec z ulicy Kościuszki.

ZOBACZ TEŻ - Masz problem z akumulatorem? Strażnicy miejscy pomogą odpalić auto

Temat parkowania przy ul. Kościuszki poruszany był już podczas jednego z wcześniejszych spotkań prezydenta Macieja Glamowskiego z mieszkańcami. Wówczas chodziło o brak wolnych miejsc pod kamienicami w godzinach popołudniowych.

Często po godzinie 16 na naszych miejscach parkingowych stoją samochody bez wykupionego biletu. Są to głównie słuchacze szkoły dla dorosłych, która znajduje się przy ulicy Legionów - informował jeden z mieszkańców.

Miasto wówczas zapewniało, że zleci kontrole na tym terenie. Mieszkańcy jednak wprost dają do zrozumienia, że nie chcą już płacić za parking pod swoim domem.

Apelujemy, żeby tym tematem zajęli się radni na jednej z najbliższych sesji - dodaje nam kolejna mieszkanka z ulicy Kościuszki.

Portowa za darmo

Radni opłatami za parkowanie zajmą się na najbliższej sesji. Tę zaplanowano na 22 grudnia. Dyskusja nie będzie jednak dotyczyła ulicy Kościuszki, tylko Portowej. Z parkingu w tej części miasta korzysta obecnie znikoma liczba kierowców.

Czasami jak przejeżdżam tamtędy, to widzę trzy, no może cztery auta. Dla kogo ma być ten parking na Portowej? - pyta cytowany wcześniej Roman Sarnowski.

Pierwotnie przy ulicy Portowej miały zostać obniżone opłaty za parkowanie. Ostatecznie przewodniczący rady miejskiej, Łukasz Kowarowski złożył nowy projekt uchwały. Według niego kierowcy za parkowanie w tym miejscu nie będą już płacili ani złotówki.

Poprawki do wspomnianego projektu uchwały zaproponowali radni Prawa i Sprawiedliwości. Do ulicy Portowej, chcą włączyć także ulicę... Kościuszki.

Trzymanie tam dalej parkomatów jest kompletnie bezzasadne. Wprowadzone opłaty na ulicy Kościuszki były elementem programu naprawczego. Programu już nie ma, a opłaty nadal zostały - mówi radny Andrzej Wiśniewski.

Na razie nie wiadomo, czy radni PIS zdecydują się na zapowiadane przez siebie poprawki do tej uchwały. Do tematu wrócimy w kolejnych dniach.

Sonda
Czy przy ulicy Kościuszki powinen był bezpłatny parking dla mieszkańców?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Trwa remont parkingu przy rzeszowskim Ratuszu