park miejski

i

Autor: Łukasz Piekarski Park Miejski w Grudziądzu

Park Miejski

Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków w Grudziądzu. Będzie spacer po parku

2024-04-12 10:56

Wielu z nas niejednokrotnie podziwiało jego uroki podczas samotnych lub rodzinnych wizyt. Chodzi o grudziądzki park. Tym razem będzie można skorzystać z okazji by udać się tam w towarzystwie przewodnika, z którym poznacie tajniki tego miejsca.

Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków obchodzony jest 18 kwietnia. Święto zostało ustanowione w 1983 r. przez Międzynarodową Radę Ochrony Zabytków (ICOMOS). Obchody organizowane są także w Grudziądzu.

To święto wszystkich osób, które wkładają wiele wysiłku w ratowanie zabytków i opiekę nad nimi – konserwatorów, historyków sztuki i architektury, urbanistów, archeologów i przedstawicieli innych zawodów, pracujących na rzecz ochrony zabytków, a także wszystkich odpowiedzialnych właścicieli, opiekunów i zarządców obiektów zabytkowych - mówi Magdalena Brudniewicz z Informacji Turystycznej w Grudziądzu.

W Grudziądzu z tej okazji będzie można zwiedzić zabytkowy Park Miejski. To najstarsze takie miejsce w naszym mieście.

Został założony w 1865 roku w samym sercu miasta. Malowniczy staw z fontanną, zróżnicowany i w dużej mierze stary drzewostan (klony, graby, magnolie i wiśnie), historyczny ogród róż, odtworzony według pierwowzoru z 1914 roku oraz miejsce do rekreacji dla rodzin z dziećmi to jedno z najbardziej ulubionych miejsc wypoczynku mieszkańców i turystów -  dodaje Magdalena Brudniewicz.

Spacer zaplanowano na 18 kwietnia. Przewodnikiem będzie Magdalena Biernat. O czym będzie można się dowiedzieć?

Poznamy historię tego miejsca oraz roślinność, którą możemy tam spotkać. Każdy z uczestników otrzyma egzemplarz przewodnika oraz pamiątkowy magnes z różami z Parku - odpowiada pracownik Informacji Turystycznej w Grudziądzu.

Mówi Magdalena Brudniewicz z Informacji Turystycznej w Grudziądzu. Posłuchaj:

Początek zwiedzania o godzinie 17. Obowiązują zapisy, które prowadzone są pod nr tel. 56 46-123-18, mailowo: it@itgrudziadz.pl bądź osobiście ul. Rynek 3-5 (biuro Informacji Turystycznej).

Zbiórka uczestników przy budynku administracyjnym MORiW w Parku Miejskim, ul. Wigury 1. Udział w spacerze jest bezpłatny.

spacer park

i

Autor: Nadesłane / Informacja Turystyczna w Grudziądzu

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl