kasa chodniki grudziadz

i

Autor: Radio ESKA W tym roku zima dała się we znaki mieszkańcom Grudziądza

Miasto zwiększy budżet na czystość chodników i ulic? Jest propozycja radnych [AUDIO]

2021-03-02 22:13

Radni chcą by miasto w przyszłym roku zwiększyło środki na odśnieżanie chodników i dróg. Taki apel wystosowali podczas ostatniej sesji w lutym.

Zalegające na ulicy i chodnikach błoto przez długi czas dawało się we znaki mieszkańcom Grudziądza. Radni zapytali prezydenta, czy istnieje szansa na zwiększenie środków na większą dbałość o takie rzeczy.

Zima w tym roku szczególnie dała nam się we znaki. Dostawałem zdjęcia od mieszkańców, którzy pokazywali jak na chodnikach i miejscach parkingowych zalegał śnieg. Czy jest szansa, abyśmy zwiększyli środki w budżecie na trzymanie porządku w tych miejscach - pytał radny Paweł Napolski.

ZOBACZ TEŻ - Grudziądzanki odśnieżyły chodnik przy Kalinkowej. Obnażyły niedociągnięcia miejskich służb [AUDIO]

Miasto z tym pomysłem się zgadza. Jednocześnie pyta o źródło finansowania.

Zgadzam się z taką propozycją. Należy jednak zadać pytanie z jakich środków to zrobimy. Musimy pamiętać, że tutaj przede wszystkim chodzi o drogi, ponieważ chodniki leżą w gestii właściciela nieruchomości, czy posesji - mówił prezydent Maciej Glamowski.

W przypadkach o których interweniowali u mnie mieszkańcy chodziło akurat o miejskie chodniki - odpowiedział natychmiast Paweł Napolski.

Obecnie Zarząd Dróg Miejskich analizuje szkody na drogach wyrządzone przez śnieg.

Radni chcą by miasto przeznaczało więcej pieniędzy na odśnieżanie dróg i chodników. Posłuchaj:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Gwiazdy, które siedziały w więzieniu | ESKA XD #17