remont torowisko

i

Autor: Łukasz Piekarski Niebawem minie rok od rozpoczęcia prac przy ulicy Toruńskiej w Grudziądzu

Miasto wysłało list do właścicieli kamienic przy Toruńskiej. Bez wiedzy i podpisów radnych

2022-03-09 14:52

Zamieszania na ulicy Toruńskiej ciąg dalszy. Niebawem minie rok od rozpoczęcia modernizacji torowiska w tym miejscu. Jej końca nie widać. Widać za to rosnące straty u przedsiębiorców. Władze napisały list do właścicieli kamienic. Apelują o obniżkę opłat w lokalach usługowych. Wbrew wcześniejszym zapewnieniom, nie podpisali się pod nim radni. Dlaczego?

Pomysł listu pojawił się podczas ostatniej sesji rady miejskiej. Inicjatorem stworzenia takiego apelu był radny Tomasz Smolarek z Koalicji Obywatelskiej. Pod dokumentem prócz prezydenta podpisać się mieli także radni.

Idea podpisów radnych miała wzmocnić przekaz, wzmocnić prośbę do właścicieli kamienic, aby ci zechcieli podzielić się tym podatkiem wraz z przedsiębiorcami – mówi radny Tomasz Smolarek.

List wstępnie gotowy miał być na 25 lutego. Jeszcze pod koniec zeszłego tygodnia (4 marca) informowaliśmy, że dokument wciąż nie został wystawiony radnym do podpisu. Wczoraj (8 marca) grudziądzki ratusz poinformował jednak, że list do właścicieli kamienic z ulicy Toruńskiej został wysłany.

Taki list został napisany i wysłany – zapewnia Karol Piernicki, rzecznik Urzędu Miejskiego w Grudziadzu.

Radni nic o tym nie wiedzieli

Zaraz po otrzymaniu informacji o wysłaniu listu do właścicieli kamienic skontaktowaliśmy się z radnym Tomaszem Smolarkiem. Okazało się, że o wysłaniu dokumentu nic nie wiedział.

Jako pomysłodawca takiej informacji do właścicieli kamienic jestem wręcz zszokowany, że radni pomimo wyraźnych zapewnień na sesji zostali zwyczajnie pominięci. Nie wiem dlaczego tak się stało. Jest to bardzo niezdrowa sytuacja – komentuje radny Smolarek.

Nie wiemy jaka jest treść listu. Wiemy jedynie, że wysłany został na początku obecnego tygodnia.

„Prace idą zgodnie z planem”

Przy okazji dyskusji odnośnie prac na ulicy Toruńskiej, zapytaliśmy przedstawicieli urzędu o ewentualne kary finansowe za opóźnienia. Okazuje się, że remont przebiega zgodnie z harmonogramem, który ustalany jest na cotygodniowych radach budowy.

W związku z tym miasto nie ma podstaw by nakładać kary finansowe na wykonawcę lub osoby pełniące nadzór nad inwestycją – informuje Karol Piernicki, rzecznik ratusza.

Wcześniej swoje zapytania w sprawie przeciągającego się remontu na ulicy Toruńskiej wysłał inny radny Koalicji Obywatelskiej, Paweł Napolski.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

POJAZDY WOJSKOWE [używane, cywilne, ile kosztuje?] | ESKA XD - Prosto z salonu #43