olimpia przetarg akcje

i

Autor: Olimpia Grudziądz Piłkarze Olimpii Grudziądz obecnie walczą o utrzymanie na drugoligowych boiskach

Miasto publikuje ogłoszenie o przetargu na sprzedaż akcji w Olimpii. Na razie chętnych brak! [AUDIO]

2021-04-12 23:06

Do końca kwietnia grudziądzki ratusz czeka na oferty kupna udziałów w spółce Olimpia Grudziądz. Zgodę na takich ruch podczas marcowej sesji wydali radni. Chętnych na grudziądzki klub piłkarski na razie nie ma.

Ratusz jak na razie skupił się publikowaniu ogłoszenia w sieci i w mediach.

Ogłoszenie dostępne jest w widocznym miejscu na stronie Urzędu Miejskiego oraz w Biuletynie Informacji Publicznej. Ponadto w tym zakresie współpracujemy także ze spółką. Na stronie klubowej również publikowane było ogłoszenie - mówi Karol Piernicki, rzecznik prasowy grudziądzkiego ratusza.

ZOBACZ TEŻ - Kolejna porażka piłkarzy Olimpii. Grudziądzanie znów lądują w strefie spadkowej [AUDIO]

Jak na razie zainteresowania kupnem piłkarskiego klubu z Grudziądza nie ma. Do 9 kwietnia do Urzędu nie wpłynęła żadna oferta. Potencjalni nabywcy czas mają do końca bieżącego miesiąca.

Na stan 9 kwietnia do urzędu nie wpłynęła żadna oferta kupna - potwierdza rzecznik prezydenta.

Mówi Karol Piernicki, rzecznik Urzędu Miejskiego w Grudziądzu. Posłuchaj:

Informacje o sprzedaży przyczyną słabej postawy piłkarzy?

W momencie wyrażania zgody przez grudziądzkich radnych na zbycie udziałów w spółce Olimpia Grudziądz SA, piłkarze odnotowywali jedną z lepszych serii w tym sezonie. "Biało-zieloni" pod wodzą trenera Zbigniewa Smółki po kilku wygranych meczach (zarówno u siebie, jak na wyjeździe) opuścili strefę spadkową i pięli się w górę tabeli.

Od czasu marcowej sesji rady (na której radni wyrazili zgodę na sprzedaż) grudziądzanie popadli w marazm, który kibice pamiętają chociażby z rundy jesiennej. Trzy kolejne mecze "Biało-zieloni" z Hutnikiem Kraków (u siebie), GKS Katowice (na wyjeździe) oraz ostatnio z rezerwami Lecha Poznań (ponownie na własnym stadionie) przegrywali.

"Czarna seria" w ostatnich trzech kolejkach ponownie zepchnęła podopiecznych trenera Zbigniewa Smółki do strefy spadkowej. Grudziądzanie zajmują po 26. kolejkach przedostatnie miejsce w tabeli, mając ledwie jedno oczko przewagi nad swoją imienniczką z Elbląga.

O to, czy doniesienia o potencjalnej sprzedaży klubu ma wpływ na szatnię zapytaliśmy tuż przed meczem z drugim zespołem "Kolejorza" golkipera Olimpii, Nikodema Sujeckiego.

Doniesienia do nas docierają. My jednak jesteśmy od gry w piłkę i na tym musimy się skupić - powiedział bramkarz "Biało-zielonych".

PRZECZYTAJ CAŁOŚĆ - Nikodem Sujecki: Brakuje nam wsparcia kibiców z trybun [WYWIAD AUDIO]

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

ESKA XD #020 - FAME MMA, taniec na rurze i sztuczne słońce