sylwek grudziadz

i

Autor: Pixabay To drugi rok z rzędu bez miejskiego sylwestra

Miasto odwołuje Jarmark Św. Mikołaja. Nie będzie także miejskiego sylwestra [AUDIO]

2020-11-12 16:27

W związku z trudną sytuacją spowodowaną pandemią miasto nie będzie w tym roku organizować tradycyjnego Jarmarku św. Mikołaja ani Sylwestra. Decyzja ta podyktowana jest względami bezpieczeństwa.

Włamanie do pomieszczeń na Olimpii Grudziądz

Miasto początkowo rozważało wersję zorganizowania nieco uboższej wersji jarmarku Św. Mikołaja.

Myśleliśmy o tym, żeby zrobić jarmark, ale bez koncertów. Ostatecznie po wielu analizach doszliśmy do wniosku, że jarmark się nie odbędzie - mówi Beata Adwent, rzecznik grudziądzkiego ratusza.

ZOBACZ TEŻ - Dodatkowy zasiłek opiekuńczy dostępny ponownie

Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Pytanie 1 z 1
Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Po raz drugi z rzędu miasto odwołało również miejskiego sylwestra. W ubiegłym roku prezydent Maciej Glamowski swoją decyzję tłumaczył bezpieczeństwem psychicznym zwierząt.

Wigilia dla potrzebujących na wynos

W tym roku tradycyjna wigilia bożonarodzeniowa dla osób ubogich, bezdomnych i potrzebujących odbędzie się w zmienionej formie. Z uwagi na sytuację epidemiczną zaplanowany został catering „na wynos”, który będzie rozdysponowany między osoby potrzebujące.

Miasto planuje skierować tego rodzaju wsparcie do 400 osób. Trafi do nich posiłek składający się z czterech tradycyjnych dań bożonarodzeniowych. Miejsce i termin wydawania posiłków zostanie określony na początku grudnia, po wyłonieniu firmy, która przygotuje posiłki - dodaje urzędniczka.

O odwołanym jarmarku Św. Mikołaja i miejskim sylwestrze mówi Beata Adwent, rzecznik grudziądzkiej ratusza. Posłuchaj:

Przedsiębiorcy chcący złożyć swoją ofertę na przygotowanie i rozdysponowanie posiłków mogą zrobić to do 27 listopada. Szczegóły znajdują się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej.