remont mostu

i

Autor: Radio ESKA Prace mają ruszyć w 2022 roku

Miasto chce na moście nowej ścieżki dla pieszych i rowerów. Problemem są finanse [AUDIO]

2021-03-03 11:07

Jest plan na budowę szerokiej ścieżki rowerowo-pieszej na grudziądzkim moście. 4 metrowy trakt miałby zostać dobudowany w ramach planowanego przez PKP remontu mostu. Ten ma się zacząć w przyszłym roku.

O samej ścieżce rowerowej na moście już od dłuższego czasu trąbią rowerzyści. Na obecnie istniejącym chodniku jest zbyt mało miejsca. Nie ma szans na mijankę, a co dopiero na swobodnie korzystanie z traktu przez rowerzystów i pieszych.

Walczymy o ty, by przy okazji remontu mostu powstała tam 4-metrowa ścieżka dla rowerzystów i pieszych. Pamiętajmy, że most łączy nasze miasto z Dragaczem, a dalej także i z Grupą - mówi prezydent Maciej Glamowski.

ZOBACZ TEŻ - Most w Grudziądzu czeka w przyszłości kompleksowy remont [AUDIO]

Problemem przy dobudowaniu ścieżki mogą okazać się finanse. 4-metrowy trakt to koszt rzędu 30 milionów złotych. Takimi środkami obecnie PKP nie dysponuje. Miasto zapowiada pomoc przy zdobyciu dofinansowania na ten cel z budżetu państwa.

Jesteśmy umówieni z PKP i Generalną Dyrekcją Dróg na wizytę w ministerstwie. Spróbujemy pozyskać na ten cel środki z zewnątrz - dodaje włodarz miasta.

O planach na ścieżkę na grudziądzkim moście opowiada prezydent Maciej Glamowski. Posłuchaj:

Remont grudziądzkiego mostu ma potrwać do 2023 roku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Rocznica COVID-19. Co zapamiętali mieszkańcy Lublina?