oliwia grudziadz

i

Autor: Nadesłane Oliwia Rusoń wywalczyła dwa medale: brązowy i złoty

Medalowy debiut Oliwii Rusoń w trójboju siłowym. Grudziądzanka przywiozła dwa krążki [AUDIO]

2021-05-26 14:08

Dwa medale w debiucie dla Oliwii Rusoń. Grudziądzanka po raz pierwszy wystartowała w Mistrzostwach Polski w w trójboju siłowym. Do imprezy przygotowywała się od kilkunastu miesięcy.

Złoty i brązowy medal z Mistrzostw Polski w trójboju siłowym przywiozła Oliwia Rusoń. Grudziądzanka zwyciężyła w swojej kategorii wagowej. Na najniższym stopniu podium stanęła w kategorii Open Woman. Do samej imprezy przygotowywała się od ponad roku. W starcie nie przeszkodził nawet covid.

Koronawirus nieco opóźnił nam ten start. W przygotowaniach jakoś specjalnie nie przeszkodził. Trenowałam i przygotowałam się od ponad półtora roku. Treningi siłowe trzy raz w tygodniu, do tego były zajęcia na crossficie. Był także boks i bieganie. Ostatnie szlify treningowe miałam u Michała Marciniaka - mówi Oliwia Rusoń.

ZOBACZ TEŻ - Grudziądzcy judocy z przepustkami na młodzieżową olimpiadę. Sprawdź kto awansował!

Grudziądzanka okazała się najlepsza w swojej kategorii wagowej. Z kolei w kategorii Open Woman zajęła trzecie miejsce.

To był mój debiut, ale byłam nastawiona na wygraną. Zazwyczaj jeśli stawiam sobie cel, to chcę go osiągnąć. Jestem bardzo zadowolona z wyników. Jeśli chodzi o kategorię wagową to tam byłam nastawiona na wygraną. Z kolei w kategorii open jestem trochę zaskoczona tak dobrym rezultatem - dodaje nasza rozmówczyni.

O sukcesie w trójboju siłowym opowiada Oliwia Rusoń z Grudziądza. Posłuchaj:

Grudziądzanka na sukcesie w trójboju się nie zatrzymuje i już planuje kolejne starty. Tym razem w nieco innych dyscyplinach.

W czerwcu chcę wziąć udział w terenowej masakrze. Później zaplanuję sobie kilka startów siłowych - kończy Oliwia Rusoń.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Raport z anteny 26.05, godz.10