zielona woda Grudziądz

i

Autor: Pixabay Dodany do wody barwnik spożywczy jest bezpieczny dla instalacji oraz zdrowia grudziądzan

Masz zieloną wodę w kranie? Zgłoś ten problem do grudziądzkiego OPEC-u!

2021-04-22 10:54

W czwartek 22 kwietnia 2021 roku do wody krążącej w grudziądzkim systemie ciepłowniczym zostanie dodany barwnik, tzw. płyn CHEMPUR 2-5, który barwi wodę na kolor zielony. Jest to barwnik spożywczy, posiadający atest higieniczny, jest on w pełni bezpieczny zarówno dla instalacji, jak i zdrowia mieszkańców.

Barwienie wody sieciowej jest standardowym działaniem firm ciepłowniczych. Ma na celu wykrycie ewentualnych nieszczelności infrastruktury ciepłowniczej, szczególnie rurociągów, armatury oraz wymienników ciepła.

W wodzie z dodanym barwnikiem można się kąpać, ale nie powinna być ona używana do picia i gotowania.

ZOBACZ TEŻ - OPEC Grudziądz zakończył dwie duże inwestycje. Modernizacja sieci przyniesie oszczędności [AUDIO]

W przypadku pojawienia się zielonego zabarwienia wody należy niezwłocznie skontaktować się z Pogotowiem Cieplnym pod numerem 993 (połączenie bezpłatne) lub z dyspozytorem pod numerem telefonu 56 45 06 201, tel. kom. 506 007 978 lub e-mail: pogotowie@opec.grudziadz.pl

Zgodę na barwienie wody wydał Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grudziądzu. Użyty do tego celu preparat CHEMPUR 2-5 jest całkowicie bezpieczny i w żaden sposób nie szkodzi zdrowiu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Raport z anteny 21.04, godz.10