szpital w grudziądzu

i

Autor: Urząd Miejski w Grudziądzu Podpisano list intencyjny w sprawie kształcenia kadr medycznych

Podyplomowe kształcenie kadr medycznych w szpitalu w Grudziądzu. Podpisano list intencyjny

2021-04-21 16:56

Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski, Profesor Ryszard Gellert, Dyrektor Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, oraz Maciej Hoppe, Dyrektor Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu podpisali list intencyjny w sprawie podjęcia współpracy w obszarze medycznego kształcenia podyplomowego lekarzy i personelu medycznego.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 16.04.2021

List został podpisany w środę, 21 kwietnia, w grudziądzkim szpitalu. Został parafowany przez Prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego, Profesora Ryszarda Gellerta, Dyrektora Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, oraz Macieja Hoppe, Dyrektora Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu. Oprócz współpracy w obszarze kształcenia, celem wspólnych działań będzie poszerzanie zaplecza klinicznego oraz badawczo-dydaktycznego, a także stałe podnoszenie poziomu jakości świadczeń zdrowotnych, udzielanych w powiązaniu ze specjalistyczną dydaktyką medyczną.

Zobacz też: Powołano pełnomocnika sportu miejskiego. Został nim radny KO, Tomasz Smolarek! [AUDIO]

Szpital w Grudziądzu nie tylko ma leczyć ale i kształcić

Rozwój planowany jest poprzez czynne zaangażowanie pracowników medycznych szpitala w proces podyplomowego kształcenia lekarzy, inicjowanie i prowadzenie działalności dydaktycznej w dziedzinie nauk medycznych, a także współpracę z pracownikami naukowymi Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w zakresie korzystania z danych klinicznych dotyczących przebiegu i wyników leczenia pacjentów szpitala do celów naukowych.

Naszą misją jest poszerzanie oddziaływania w zakresie podyplomowego kształcenia medycznego w wielu regionach w Polsce. Znakomita baza medyczna, infrastruktura kliniczna i kadra szpitala w Grudziądzu dają ogromne możliwości podyplomowego kształcenia medycznego oraz rozwoju współpracy naukowo-badawczej – powiedział dziś podczas podpisania listu intencyjnego w szpitalu prof. Ryszard Gellert, Dyrektor Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.

Szpital i Centrum przy wsparciu Miasta planują wspólny rozwój współpracy z krajowymi i zagranicznymi ośrodkami medycznymi i dydaktycznymi, w szczególności poprzez wymianę pracowników, wymianę dydaktyczną i zawodową, wspólne inicjatywy profilaktyczne, medyczne, dydaktyczne i wdrożeniowe, służące poprawie jakości świadczeń zdrowotnych i dydaktyki medycznej, w reprezentowanych specjalnościach i dziedzinach.

Pragnę podkreślić, że możemy zaoferować w ramach planowanych działań nie tylko znakomitą bazę medyczną, ale także ogromną pasję naszej kadry do realizacji projektów naukowych i poszerzania kompetencji w różnych formach kształcenia - powiedział Maciej Hoppe, Dyrektora Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu.

szpital w grudziądzu

i

Autor: Urząd Miejski w Grudziądzu

Nasz szpital ma znakomite doświadczenia, dobre tradycje naukowe i ambitne plany rozwojowe. Bardzo się cieszę, że otwieramy kolejny, niezwykle obiecujący etap działalności naukowo-dydaktycznej, który pomoże budować coraz silniejsze kadry medyczne i rozwijać potencjał naukowy placówki - stwierdził Maciej Glamowski, Prezydent Grudziądza.

W najbliższym czasie partnerzy opracują ramy prawne, organizacyjne i finansowe realizacji planowanych działań.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!