peruka sara

i

Autor: Nadesłane Peruka była marzeniem dla 5-letniej Sary

Marzenie malutkiej Sary zostało spełnione. Dziewczynka otrzymała swoją perukę [AUDIO]

2021-01-25 14:23

Marzenie pięcioletniej Sary się spełniło. Dziewczynka odebrała swoją perukę, która powstała dzięki włosom oddawanym przez grudziądzan. Do akcji przyłączyły się lokalne salony fryzjerskie. Na apel o pomoc odpowiedziało wiele osób.

Do zrobienia peruki niezbędny był kilogram włosów. Mobilizacja ludzi o dobrym sercu była tak wielka, że włosy zebrano dość szybko. Przy odbiorze peruki dziewczynce towarzyszyli organizatorzy akcji oraz jej rodzice.

Innym rodzicom, którzy mają dzieci z Alopecją chcielibyśmy przekazać, żeby się nie poddawali. Warto też pokazać dziecku, żeby się siebie nie wstydziło i zaakceptowało swój wygląd - mówi pani Magdalena, mama malutkiej Sary.

O akcji zbierania włosów dla Sary informowaliśmy już wcześniej na antenie oraz za pośrednictwem naszego portalu - Zebrali włosy na perukę dla malutkiej Sary! Teraz spełnią kolejne marzenia [AUDIO]

Marzenie malutkiej Sary spełniło się. Dziewczyna otrzymała swoją perukę. Posłuchaj:

Przypomnijmy, dziewczynka zmaga się z Alopecją, czyli nadmiernym łysieniem.

Na kilogramie dla 5-letniej Sary akcja się jednak nie kończy. Podczas zbiórki okazało się, że podobnych marzeń do spełnienia jest znacznie więcej.

Podczas akcja zaczęły zgłaszać się do nas inne mamy. Postanowiliśmy zbierać włosy dalej. Przydadzą się na peruki dla innych dziewczynek - mówi Agnieszka Szeligowska, organizatorka akcji.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Przygotowania piłkarzy ręcznych MKS Grudziądz