spalanie piece grudziadz

i

Autor: Nadesłane / Straż Miejska w Grudziądzu Strażnicy Miejscy z Grudziądza kontrolują domowe paleniska

Mandat za palenie w piecu śmieciami. Strażnicy z Grudziądza kontrolują domowe paleniska

2021-12-01 22:31

Sezon grzewczy trwa, a wraz z nim spalanie odpadów w domowych piecach. Jeden z mieszkańców został ukarany mandatem za palenie takimi odpadami. Dodatkowo strażnicy obok pieca znaleźli kolejne śmieci do spalenia.

Strażników Miejskim o całym incydencie poinformował jeden z sąsiadów. Przekazał, że z komina wydobywa się ciemny i bardzo intensywny dym. Na miejsce wysłano Patrol Ekologiczny, który przeprowadził kontrolę.

Podczas przeprowadzonej kontroli stwierdzono spalanie klejonych płyt wiórowych. Obok pieca były przygotowane również kolejne płyty do spalenia. W związku z tym, że zakazane jest spalanie takich płyt, właściciel nieruchomości został ukarany mandatem karnym i otrzymał polecenie utylizacji płyt - czytamy w komunikacie grudziądzkich strażników.

ZOBACZ TEŻ - Ćwiczenia pożarowe spowodują utrudnienia w ruchu

Trwają kontrole

Na mocy zarządzenia Prezydenta Grudziądza upoważnienie do przeprowadzenia kontroli palenisk domowych oraz palenisk na terenie nieruchomości, na których prowadzona jest działalność gospodarcza posiadają m. in. strażnicy miejscy. Kontrole te odbywają się w obecności właściciela posesji, a w razie jego nieobecności – dorosłego domownika.

Municypalni sprawdzają co jest spalane w piecach jak również to, co jest przygotowane do spalenia. Pamiętajmy, że zabronione jest spalanie tworzyw sztucznych, książek, gazet, mebli, jak również węgla brunatnego, miału węglowego gorszej jakości, mokrej biomasy. Dodatkowo posiadać należy świadectwo jakości używanego paliwa stałego.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Natsu - kiedyś i dziś