przewodniczacy rady grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Głosowanie odbyło się w trybie tajnym

Łukasz Kowarowski pozostanie przewodniczącym Rady Miejskiej

2022-02-23 13:14

Nie będzie zmiany przewodniczącego Rady Miejskiej Grudziądza. Łukasz Kowarowski dalej będzie pełnił tę funkcję. Taką decyzję w tajnym głosowaniu podjęli radni.

Łukasz Kowarowski zachowa stanowisko szefa rady miejskiej w Grudziądzu. W głosowaniu, które odbyło się w trybie tajnym "za" głosowało 10 radnych, tyle samo było przeciw. Jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Bardzo dziękuję za ten mandat zaufania od Państwa. Zobowiązuje się do przestrzegania zasad i norm, o których informowałem w swoim oświadczeniu - mówił zaraz po ogłoszeniu wyniku głosowanie radny Łukasz Kowarowski.

Wniosek o odwołanie Łukasza Kowarowskiego z funkcji przewodniczącego złożyła grupa radnych PIS wraz z radnym niezrzeszonych Arkadiuszem Goszką. Jeszcze przed rozpoczęciem sesji pytaliśmy wnioskodawców o to, czy podtrzymują swoją decyzję.

Jesteśmy po dyskusji w klubie. Postanowiliśmy, że wniosek i projekty uchwały zostają w programie obrad - zapewniał radny Krzysztof Kosiński.

Tuż po rozpoczęciu sesji (przy punkcie o harmonogramie obrad) wniosek o zdjęciu obu projektów uchwał złożył inny radny PIS, Andrzej Witkowski.

To nie czas na zmianę przewodniczącego. Mamy w mieście wiele ważniejszych problemów do rozwiązania - twierdził radny Witkowski.

Ostatecznie projekty uchwał pozostały w harmonogramie obrad (z głosowania nad ich wycofaniem zrezygnowali radni Koalicji Obywatelskiej).

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Express Biedrzyckiej - Leszek Miller: Zachód nie ma innej broni niż sankcje