policja grudziadz łapówka

i

Autor: Radio ESKA Teraz mężczyźnie grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności

Łapówka i dobry obiad. Tak pijany kierowca motoroweru chciał uniknąć kary

2021-10-01 10:01

Policjanci z grupy Speed zatrzymali mężczyznę, który po tym, jak kierował motorowerem po pijanemu zaproponował funkcjonariuszom łapówkę. 59-latek chciał dać 200 zł i zaprosić mundurowych na obiad.

funkcjonariusze grudziądzkiej grupy Speed w miejscowości Sztynwag zatrzymali 59-letniego mieszkańca powiatu grudziądzkiego, którego jazda motorowerem wskazywała na to, że może kierować pod wpływem alkoholu. W trakcie kontroli policjanci potwierdzili ten fakt.

Mężczyzna wydmuchał prawie 2 promile alkoholu. W momencie, kiedy motorowerzysta zdał sobie sprawę, że czeka go nieunikniona kara zaproponował policjantom 200 zł oraz chciał ich zaprosić na obiad - czytamy w policyjnym komunikacie.

ZOBACZ TEŻ - Nietypowa interwencja grudziądzkich policjantów. Pomogli niepełnosprawnemu mężczyźnie na dworcu

Po tych "propozycjach" mężczyzna został zatrzymany. Teraz, za swoje czyny, odpowie przed sądem.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Z kolei za obietnicę wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat - piszą policjanci w swoim komunikacie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grób sióstr Fryderyka Chopina w strasznym stanie