nagroda flisaka grudziadz

i

Autor: Urząd Miejski w Grudziądzu W ciągu roku ma być przyznanych maksymalnie pięć takich nagród

Miasto przyzna nagrodę Flisaka. Kto może ją dostać?

2021-09-30 10:07

Trud i poświęcenie na rzecz Grudziądza ma zostać docenione. Od jesieni tego roku za szczególne zasługi społeczne, gospodarcze i kulturalne przyznawana będzie nagroda. Jej patronem został Flisak.

Inicjatywa w postaci powołania nagrody Grudziądzkiego Flisaka to jedna z nowych idei, na które Grudziądz obecnie się otwiera. Nagroda ta przyznawana będzie za szczególne zasługi społeczne, gospodarcze i kulturalne.

Nagroda Grudziądzkiego Flisaka symbolizuje trudną, wytężoną pracę. Jest ona dedykowana osobom, instytucjom i przedsiębiorstwom, które przyczyniają się do rozwoju i promocji miasta. Wachlarz tych, którzy mogą być jej laureatami jest bardzo szeroki. Przyznawana będzie maksymalnie pięciokrotnie w ciągu roku – mówi prezydent Maciej Glamowski.

ZOBACZ TEŻ - Grudziądzki ratusz zmienia politykę komunikacji i wizerunku miasta

Nominować do Nagrody będą mogli mieszkańcy Grudziądza, radni, instytucje, ale także i prezydent miasta. Autorem statuetki jest pani Paulina Kaczor-Paczkowska, córka grudziądzkiego artysty, Ryszarda Kaczora, który przed laty stworzył symboliczny pomnik grudziądzkiego flisaka.

Praca nad nią była niesamowita, ponieważ inspirowałam się rzeźbą mojego taty, przy której tworzeniu nawet troszeczkę pomagałam. Bardzo się cieszę, bo to jest fantastyczny pomysł, żeby promować historię Grudziądza, żeby wspierać osoby, które działają na terenie Grudziądza. Mam nadzieję, że grudziądzanom ta statuetka się spodoba - mówi Paulina Kaczor-Paczkowska.

nagroda flisaka grudziadz 2

i

Autor: Łukasz Piekarski Statuetka była inspirowana pomnikiem Flisaka z nad Wisły

Szczegółowe zasady przyznawania Nagrody zostały określone w regulaminie przyznawania dorocznej nagrody Grudziądzkiego Flisaka.

ZARZĄDZENIE ODNOŚNIE NAGRODY I REGULAMIN

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Ćwiczenia na dolną część pleców