kryształowe serca

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Kryształowe serca

Wyróżnienia dla mundurowych

Kryształowe Serca dla policjantów z regionu. Grudziądzanin wśród wyróżnionych

2023-10-26 11:44

Bohaterskie czyny nagrodzono kryształowym sercem. W tym roku przyznano je już po raz szósty. To honorowe odznaczenie przyznawane policjantom za wzorową i ofiarną postawę na rzecz mieszkańców naszego regionu. Jedno z nich powędrowało do przedstawiciela grudziądzkiej komendy.

Kryształowe Serca

„Kryształowym Sercem” może być wyróżniony policjant, pełniący służbę w województwie kujawsko-pomorskim, który, wykonując obowiązki, ale też, działając poza czasem służby, przyczynił się do uratowania życia i zdrowia innej osoby lub wykazał się wyjątkową, prospołeczną postawą w niesieniu pomocy.

”Kryształowe Serce” przyznają wspólnie Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. kujawsko-pomorskiego oraz Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy po zarekomendowaniu kandydatów przez Kapitułę, składającą się z przedstawicieli Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa kujawsko-pomorskiego i Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

Tym razem takie wyróżnienie powędrowało do jednego przedstawiciela grudziądzkiej komendy. Otrzymał je sierżant Bartłomiej Kapka. Mundurowy z naszego miasta udzielił pomocy mężczyźnie, który kierując pojazdem zjechał na pobocze i stracił przytomność.

Łącznie Kryształowe Serca przyznano 75 policjantom.​ Pełną listę wyróżnionych znajdziecie TUTAJ

Wy jesteście przykładem osób, które bez względu na to, czy jesteście w mundurze, czy nie to i tak udzielaliście pomocy, również poza granicami Polski. To pokazuje, że to jest wspaniały zawód - powiedział młodszy inspektor Andrzej Szary.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl