apel policja

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Policjanci z Grudziądza apelują o ostrożniejszą jazdę

Bezpieczeństwo

Trudne warunki na drogach. Policjanci z Grudziądza apelują o ostrożną jazdę

2023-10-25 17:20

Jesienią i zimą panują trudniejsze warunki na drogach. W związku z tym policjanci z Grudziądza apelują o ostrożną jazdę. Zmienne warunki atmosferyczne w połączeniu z drogową brawurą mogą przyczynić się do tragicznych w skutkach wypadków.

Intensywne opady deszczu, mgła, wcześnie zapadający zmrok ograniczają widoczność na drodze. Mokra i śliska jezdnia też nie sprzyjają kierującym. Dodatkowym utrudnieniem są często leżące na jezdni liście - w takich warunkach droga hamowania może niebezpiecznie się wydłużyć.

Poranne przymrozki powodują, że szyby i lusterka pojazdów może pokryć warstwa szronu i lodu – niestety wiele osób w trakcie porannego pośpiechu zapomina albo nie ma czasu nawet na ich przetarcie - mówi Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

W skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne.

Kierujący powinni pamiętać, aby poruszać się z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. Apelujemy o to, by myśleć i przewidywać zagrożenia - dodaje policjant.

Mówi Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu. Posłuchaj:

Bardzo istotnym elementem bezpieczeństwa jest stosowanie elementów odblaskowych wśród pieszych i rowerzystów.

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są w sposób szczególny narażeni na skutki zdarzeń drogowych. Korzystanie z elementów odblaskowych kilkukrotnie zwiększa widoczność pieszego czy rowerzysty w trudnych warunkach pogodowych i po zmroku - informuje Kowalczyk.

Więcej o policyjnej akcji "Świeć przykładem" przeczytacie TUTAJ

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Wieczorny Express - Hennig Kloska Horała