zbiorka krwi

i

Autor: Radio Eska To XI edycja wakacyjnej zbiórki krwi w Grudziądzu

Można pomóc!

Krew będzie lała się przez trzy dni. Wakacyjna zbiórka w Grudziądzu

2023-06-12 21:25

Każda kropla krwi jest na wagę złota. Szczególnie w okresie wakacyjnym. Po raz jedenasty w Grudziądzu organizowana jest akcja „Twoja krew, moje życie”.

Przy takich akcjach nigdy nie brakuje chętnych do pomocy. W Grudziądzu odbędzie się zbiórka krwi dla dzieci, które ulegają wypadkom komunikacyjnym. To jedenasta edycja akcji „Twoja krew, moje życie”.

Są wakacje i w tym czasie bardzo dużą ilość pacjentów stanowią dzieci. Wiadomo także, że w okresie urlopowym jest naprawdę coraz mniej krwiodawców. Każdy wyjeżdża na urlop i wtedy banki krwi świecą pustkami - mówi Krzysztof Misiewicz, organizator wydarzenia.

Zbiórka odbywać się będzie przez trzy dni: 14,15 i 16 czerwca. Prowadzona będzie stacjonarnie w nowej siedzibie grudziądzkiego punktu krwiodawstwa przy ulicy Szpitalnej.

Tego typu akcje wciąż mają swoje pandemiczne obostrzenia.

Nie organizujemy jeszcze prezentów dla dzieci z tego oddziału. Nie chodzimy i nie odwiedzamy ich. Myślę, że wszystko to wróci od przyszłego roku i znów będziemy mogli dawać radość dzieciakom - dodaje nasz rozmówca.

Do podzielenia się najcenniejszym lekiem zaproszeni są wszyscy mieszkańcy. Organizatorzy liczą także na grupę, która zawsze licznie się stawia przy punkcie krwiodawstwa.

Zawsze są mile widziane służby mundurowe, które nas nie zawodzą. To wojsko, straż miejska, straż pożarna, zakłady karne i policja - wymienia Misiewicz.

Mówi Krzysztof Misiewicz, organizator akcji. Posłuchaj:

Kto może oddawać krew?

  • Osoba między 18-65 rokiem życia. *Uwaga, jeśli oddajesz po raz pierwszy, górna granica wieku to 60 lat.
  • Musisz ważyć powyżej 50 kg. Ten parametr został ustalony dla Twojego komfortu.
  • Jesteś osobą zdrową, nie przyjmującą na stałe żadnych leków.

Przypomnijmy - tegoroczna zbiórka odbędzie się stacjonarnie w punkcie krwiodawstwa przy ulicy Szpitalnej w Grudziądzu - w dniach 14, 15 i 16 czerwca.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

30. La Strada w Kaliszu