krajowa mapa

i

Autor: Pexels Podsumowanie policyjne z Grudziądza

Podsumowanie 2023

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Grudziądzu. Jak wyglądają statystyki za 2023 rok?

2024-01-05 17:08

Ten system pomaga policjantom od przeszło siedmiu lat. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje w Grudziądzu. Mundurowi podsumowali jej działanie w 2023 roku.

W okresie od 01 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r. mieszkańcy nanieśli na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa 761 zgłoszeń, z czego najwięcej, 206 dotyczyło nieprawidłowego parkowania. To jednak nie wszystko.

Internauci zgłosili również 114 przypadków spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, 112 miejsc gdzie dochodzi do przekraczania dozwolonej prędkości oraz 88 nieprawidłowości w infrastrukturze drogowej. Pozostałe zgłoszenia dotyczyły głównie występowania dzikich wysypisk śmieci, złej organizacji ruchu czy grupowania się młodzieży i aktów wandalizmu - mówi Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

W wyniku weryfikacji zgłoszeń policjanci wyeliminowali łącznie 283 występujące problemy, 24 zostały przekazane do realizację do innych instytucji, a aż 404 okazały się niepotwierdzone.

Mówi Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu. Posłuchaj:

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Grudziądzu dostępna jest TUTAJ

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Raport - Bartłomiej Radziejewski